Pinigų pervedimas į Lietuvą. Ką reikia žinoti?

Buvo laikai, kai pervesti pinigus į Lietuvą buvo ne tik didelis galvos skausmas, bet tai galėjo kainuoti ir nemažą sumą. Mobiliame pasaulyje vis daugiau žmonių veda pinigus į užsienį arba iš užsienio, todėl dabartiniams emigrantams nebėra didelio rūpesčio kaip siųsti pinigus į Lietuva. Šią paslaugą siūlančių kompanijų atsirado tiek daug, kad paprastam vartotojui tampa sunku atsirinkti į ką atkreipti dėmesį.

Pabandysime apžvelgti svarbiausius aspektus, pagal kuriuos reikėtų rinktis pinigų siuntimo paslaugą.

1.Patikimumas

Jeigu kompanija nėra patikima, tai nesvarbu kokios yra geros pinigų siuntimo sąlygos. Visi siunčiami pinigai gali greitai išgaruoti kartu su pačia kompanija. Rinkdamiesi paslaugų teikėją atkreipkite dėmesį į tai, kiek ilgai rinkoje yra kompanija. Taipogi svarbu žinoti ar tokias finansines paslaugas siūlanti bendrovė yra reguliuojama valstybinių institucijų (informaciją labai lengva patikrinti). Reikėtų nepatingėti paieškoti kitų vartotojų atsiliepimų.

2.Kaina

Šioje vietoje daugelis daro klaidą ir renkasi tą kompaniją, kuri siūlo mažiausią kainą arba gali pinigus į Lietuvą pervesti nemokamai. Jeigu norite turėti maksimalią finansinę naudą, reikia žiūrėti ne į pavedimo kainą, o į tai, kokią sumą gaus gavėjas. Taip yra dėl to, kad realiai pinigų siuntimo bendrovės uždirba savo pelnus ne iš pinigų pervedimo mokesčio, o iš valiutų kursų svyravimo. Todėl visada įvertinkite kokiu kursu yra keičiama jūsų norima suma ir kokią galutinę sumą gaus pinigų gavėjas.

3.Pervedimo trukmė

Laikas pinigai, sako patarlė. Dėl to prieš siunčiant pinigus į Lietuvą visada pasitikslinkite kokia yra pervedimo trukmė. Paprastai pinigų pervedimas į Lietuvą iš kitos Europos šalies užtruks nuo kelių valandų iki kelių darbo dienų. Nepamirškite, kad dažniausiai pavedimas ateisi vėliau, jei siunčiate pinigus savaitgalį.

4.Pervedimo limitai

Pinigus vedančios bendrovės yra labai stipriai atskaitingos įvairioms valstybinėms institucijoms. Tokia griežta praktika taikoma dėl pinigų plovimo prevencijos. Jeigu jūs vedate į Lietuvą nedidelę sumą, tai jokių keblumų neturėtų kilti. Jeigu suma jeigu vedama suma yra didelė (tarkime vedate visas santaupas nuosavo namo pirkimui), tai toks pinigų pervedimas iš užsienio į Lietuvą gali būti sustabdytas ir jūsų pareikalaus pateikti įplaukas patvirtinančius dokumentus. Kitaip sakant, jums reikės įrodyti kad pinigai yra gauti legaliai. Procedūra standartinė, tačiau niekam nesinori papildomo streso dėl iššaldytų pajamų. Dėl to visada pasitikrinkite kokie yra pervedamų pinigų limitai.

Pasaulinė tarptautinių pavedimų bendra suma auga kiekvienais metais ir yra numatoma, kad tas augimas greitu metu nesibaigs. Jeigu jums ar jūsų artimam reikalinga patikima pinigų pervedimo į Lietuva paslauga, visada atlikite namų darbus ir pasirinkite tinkamą bendrovę, neskubėdami pinigų siųsti su pirma pasitaikiusia.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *