Norvegijoje ieškantys darbo turi būti labai atidūs

darbas

Girdėjote, kad Skandinavijos šalyse atlyginimai yra žymiai didesni? Tai yra tiesa, tačiau tai nereiškia, kad kiekvienas gali ten lengvai įsidarbinti. Naivu tikėtis, kad užsienyje veikiančios įmonės ims ir samdys bet kokius žmones. Taip tiesiog nebūna. Dažniausiai ten įsidarbinama per pažįstamus arba naudojantis agentūrų pasiūlymais. Pastarosios jums gali padėti įsidarbinti kitose šalyse. Tačiau, turėkite galvoje, kad ne visos įdarbinimo agentūros jums padės sąžiningai. Kai kurios yra nepatikimos, tad reikia būti atsargiems.

Dabar įprasta matyti pasiūlymus su antraštėmis „Gauk darbą Norvegijoje“, tačiau tokiuose pasiūlymus dažnai pateikiama per mažai informacijos. Ieškant darbo Norvegijoje, jums reikia pasidomėti ne tik potencialiu darbdaviu, bet ir agentūra, į kurią kreipiatės. Aišku, svarbus atsižvelgti ir į ekonominiu rodiklius. Savaime aišku, kad atlyginimas Norvegijoje bus didesnis nei Lietuvoje, bet čia taikoma tik legaliam darbui. Turėkite galvoje, kad darbo rinkoje pasitaiko įvairiausių situacijų ar net apgavysčių, kur žmonės yra priversti skolintis pinigų tam, kad grįžtų namo. Tam, kad išvengtumėte galimų apgavysčių, turite kreiptis į patikimas agentūras, kurios jau turi rekomendacijas iš buvusių klientų.

Būtina žinoti, kad Norvegijoje dirbti galima įvairiose srityse, lygiai taip pat kaip ir Lietuvoje, tačiau mokestinė sistema ten yra šiek tiek kitokia. Ten mokesčiai gali būti didesni ir jų susigrąžinimo tvarka nėra identiška lietuviškai. Tad, ieškodami darbo Norvegijoje, agentūros klauskite ne tik apie atlyginimo dydį, bet ir jo mokėjimo tvarką, mokesčius ir kitus niuansus, kurie tiesiogiai gali paliesit jūsų uždarbio dydį.

Norint dirbti Skandinavijos šalyse taip pat reikia žinoti, kad pragyvenimo lygis ten yra kitoks nei Lietuvoje. Vis dar teigiama, kad Lietuvoje prekių kainos yra mažesnės nei užsienyje. Tačiau, tik atvykę ten pamatysite realią situaciją. Kai būsite informuojami apie potencialų užmokestį už darbą, nepamirškite, kad iš to reikės atskaičiuoti išlaidas pragyvenimui – būstui, maistui, transportui ir t.t.

Beje, kai kurios agentūros siūlo darbą užsienyje ir su apgyvendinimu. Tad, jeigu norite, kad agentūra pasirūpintu viskuo, tuomet apie tai praneškite pirmo pokalbio metu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *