3 patarimai, kaip išsirinkti vandenlentę

vandenlentė

Tai, kas vienam atrodo itin ekstremali pramoga, kitam galbūt yra maloni kasdienybė. Būtent taip gali būti apibūdinamos vandenlentės, kurių sportą vieni išbando sparčiai populiarėjančiuose vandenlenčių parkuose, o kiti šią veiklą paverčia svarbia gyvenimo būdo dalimi, užimančia nemažai laiko. Jei kartą „paragavai“ šio adrenalino kupino, tačiau ypatingo pasirengimo ar specialių įgūdžių nereikalaujančio užsiėmimo, gali būti, jog „susirgai“ vandenlenčių liga. Nesijaudink, turi daug panašaus likimo brolių ir sesių, su kuriais laukia daug smagaus laiko, praleisto skriejant vandens paviršiumi. Tiesa, tada, kai supranti, jog vandenlentė bus kur kas daugiau  nei smagus vienkartinis savaitgalio nuotykis, reikia atlikti svarbų darbą – leistis į vandenlentės paieškas. Būtų nelogiška (ir labai neekonomiška) kiekvieną kartą mokėti už vandenlentės nuomą. Be to, savaime suprantama, kur kas maloniau treniruotis su savo nuosava „mažule“, kuri, kalbant apie profesionaliau šiuo sportu užsiimančius, tampa kone vizitine kortele.

Vandenlenčių pardavėjai mielai jums rekomenduos vieną ar kitą prekę, tačiau, kaip ir kiekvieną daiktą perkant, kur kas geriau prieš tai būti susipažinus su pastarojo specifika. Žemiau pateikti patarimai padės nuspręsti, kuri vandenlentė yra verta jūsų dėmesio.

Svoris. Šis parametras tiesiogiai susijęs su malonesniu čiuožimu bei lengvesniu triukų atlikimu. Vandenlentės svorį lemia medžiaga, iš kurios ši „transporto“ priemonės yra pagaminta. Šiandien populiariausios penopoliuretano vandenlentės, padengtos stiklo pluoštu ir grafitu. Tiesa, laiko klausimas, kada sulauksime lengvesnių lentų (kuo ši lengvesnė, tuo kaina didesnė): vandenlenčių sportas sparčiai populiarėja, tad ir gamybos technologija nuolat tobulinama.

Išmatavimai. Tinkamas lentos ilgis ir plotis parenkamas atsižvelgiant į būsimo jos savininko ūgį bei svorį (informaciją su konkrečiais išmatavimais nesunkiai rasite internete). Klaidingai pasirinkus, čiuožimas vandeniu nebus komfortiškas. Jei dvejojate tarp kelių išmatavimų, ekspertai pataria rinktis ilgesnę vandenlentę: jausitės patogiau, o ir stabilumas posūkiuose ar kylant iš vandens bus didesnis .

Pelekai. Tai – priedai, suteikiantys vandenlentei stabilumo. Visos vandenlentės parduodamos su pelekais, tačiau pastarieji gali būti nuimami arba „įmontuoti“, tai yra išformuoti lentos dugne. Pastarasis variantas laikomas geresniu (dėl optimalesnio stabilumo bei manevringumo santykio), tačiau šio sporto „pradinukams“ rekomenduojami nuimami pelekai: mokytis pradedama su didesniais, vėliau pereinama prie mažesnių.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *