Parama saulės elektrinėms

saulės elektrinėSaulės energija tai nuolatinis energijos šaltinis, kuriam neturi įtakos šalies ekonominė padėtis ar išgyvenamas sunkmetis, todėl investicijų į šią sritį atsiperkamumas garantuotas. Tapus saulės jėgainės savininku ir elektros gamintoju ne tik 3 kartus sumažėja elektros išlaidos, bet ir prisidedama prie švarios aplinkos puoselėjimo. Vystyti saulės energetiką skatina ir valstybė, suteikdama paramą gyventojams bei verslui elektrinių įsirengimui.

Paskola su lengvata saulės elektrinėms

„Saulės grąža“ įmonė yra sudariusi sutartį su „Swedbank“, todėl kreipiantis dėl paskolos elektrinės įsirengimui, galima pasinaudoti itin mažomis, tik 8 % metinėmis palūkanomis. Paskolą imti apsimoka ir todėl, kad padidėja parama saulės elektrinėms. Vietoje įprastos, 323 eurų kompensacijos, galima gauti 381 euro išmoką už 1 kW instaliuotos galios.

„Saulės grąža“ sumontuotos jėgainės ir jų įranga atitinka aukščiausius Europos Sąjungos standartus, to reikalaujama norint gauti kompensaciją. Jėgainių garantinis laikotarpis – 25 metai, su parama jos atsiperka per 5-7 metus.

Parama saulės elektrinėms verslui

„Saulės grąža“ turi daugiau nei 8 metų patirtį ir yra pastačiusi didžiausią 1,7 MW galingumo jėgainę Pabaltyje, ant „Utenos mėsa“ bendrovės gamybinių pastatų stogo. Įmonės specialistai konsultuoja ir padeda teikti paraiškas verslui, norinčiam įsirengti elektrinę.

Parama saulės elektrinėms verslui finansuojama iš ES struktūrinių fondų, pagal priemonę „Atsinaujinantys energijos šaltiniai pramonei +“. Jau baigėsi terminas teikti prašymus kompensacijai 2020 metais, o laukiant naujų terminų galima tinkamai pasiruošti paraiškos teikimui kitais metais.

Šią paramą gali gauti mažos, vidutinės ir didelės įmonės, kurių veikla ne trumpesnė nei 3 metai. Įmonės 2 finansinių metų pajamos iš savo pagamintos produkcijos turėtų būti ne mažesnės nei 300 000 Eur didelei įmonei, 150 000 Eur mažai ar vidutinei įmonei.

Didžiausia paramos saulės elektrinėms suma gali būti 500 000 Eur, o mažiausia – 15 000 Eur. Mažoms įmonėms kompensuojamoji dali būtų 60 %, vidutinėms įmonėms – 50 %, o didelėms – 40 %.

„Saulės grąža“ komanda džiaugiasi gausiu būriu savo verslo ir privačių klientų, kurie jau yra gavę paramą ir sėkmingai naudoja įrengtų saulės elektrinių gaminamą elektrą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *