Kas padeda išgyventi įmonėms per krizę?

paskolos versluiPagrindinės problemos, dėl kurių sulėtės verslo apyvarta po karantino Lietuvoje tai, kad gyventojai bus linkę taupyti, įmonių klientų skaičius ribojamas dėl naujų higienos taisyklių, be to už parduotas prekes, paslaugas delsiami apmokėjimai. Nors pirmų dviejų priežasčių verslai negali smarkiai įtakoti, tačiau apmokėjimus už parduotas prekes ir paslaugas gali gauti, pasinaudodami faktoringu.

Faktoringas – išankstinis sąskaitų finansavimas

Prasidėjus karantinui, daugelio įmonių veikla sustojo, o sąskaitų apmokėjimas už anksčiau parduotas prekes ar paslaugas nukeliamas dar ilgesniam laikotarpiui. Neparduotos prekės stovi sandėliuose, o jas įsigijusi įmonė negali atsiskaityti su prekių tiekėju. Todėl prekių tiekėjas taip pat neturi lėšų gamybai. Iš šio užburto rato yra išeitis – faktoringas. Tai išankstinis sąskaitų apmokėjimas per finansavimo įmonę. „Noviti Finance“ gali suteikti faktoringą vos per vieną darbo dieną jauniems, ką tik įsisteigusiems verslams, smulkioms ir vidutinėms įmonėms. Finansuojama iki 100 % sąskaitų sumos.

Faktoringo privalumai ne tik tai, kad gaunamos apyvartinės lėšos, kurios užtikrina sklandžią įmonės veiklą, bet ir tai, kad sąskaitų išieškojimo rūpesčiai taip pat pereina finansuotojui. Taigi, verslui nebereikia skambinėti, klausti ir derėtis dėl neapmokėtų sąskaitų.

Viena iš vyriausybės įsteigtų priemonių verslui karantino laikotarpiu – „Apmokėtinų sąskaitų paskolos“ (ASAP). Tai paskola, kurios paskirtis tokia pati kaip faktoringo. Pagal ją, įmonė gali gauto 85 % sumos paskolą už neapmokėtas sąskaitas, už laikotarpį nuo sausio 1 d. iki kovo 31 d.  Nors priemonė paskelbta balandžio 11 dieną ir jai skirta 50 mln. eurų, vis tik iki balandžio 30 dienos išmokėta buvo tik 95 tūkst. eurų. Pagrindinės kliūtys įmonėms gauti paramą iš valstybės – biurokratinės. Pagal INVEGA reikalavimus, įmonė, norinti pretenduoti į ASAP paskolą turi pateikti finansinės atskaitomybės dokumentus už 2019 metus. Finansinės atskaitomybės parengimas ir patvirtinimas yra ilgas procesas ir ne visi verslai suspės patvirtinti iki reikalaujamų terminų.

Faktoringas įprastomis sąlygomis yra žymiai paprastesnis procesas. „Noviti Finance“ finansuotojas suteikia sąskaitų apmokėjimą vos per vieną darbo dieną po prašymo pateikimo.

 

 

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *