Paskolos norint pagerinti buitį

paskolos bankuoseManantys, kad naujas automobilis jiems neįperkamas, o persikelti iš vieno kambario į erdvesnį dviejų ar trijų kambarių butą yra tik drambliuko svajonės reikėtų atsisėsti ir dar kartą žvilgterėti į galimybes. Šiuo metu paskolos bankuose yra gana plačiai paplitę ir suteikiamos įvairiausiems žmonėms, kurie turi stabilų darbą ar kitas nuolatines pajamas, iš kurių galėtų mokėti paskolos įmokas. Deja, patys žmonės dėl nežinojimo ar kitų priežasčių vis dar prisivengia skolintis.

Kiek laisviau žiūrima į paskolas būstui ar kitam nekilnojamam turtui įsigyti, tačiau vis tiek netrūksta asmenų, kurie verčiau gyvena nuomojamame bute nei skolinasi iš banko savo būstui įsigyti. Žvelgiant į šių dienų situaciją vis dažniau pastebima, kad nuomos mokestis siekia, o kartais net ir viršija paskolos įmoką, tad nuomotis būstą, jei planuojama jame gyventi ilgėliau, visiškai neapsimoka. Be abejo, neretai atsiranda kita problema – pradinis įnašas. Nuomojantis taikomas užstatas, kuris yra poros mėnesių įmokų dydžio, tuo tarpu perkant būstą reikalingas bent 15 % būsto vertės siekiantis įnašas, kuris dažnai šeimai yra per didelis. Sukaupti tokią sumą pradedant bendrą gyvenimą nėra paprasta, todėl dažnai pagalbos kreipiamasi į giminaičius. Jei šie padėti negali belieka laukti, kurį laiką pasistengti efektyviau dirbi ir mažiau išleisti, pavyzdžiui, atsisakant kai kurių pramogų.

Surinkus pradinį įnašą, gavus paskolą ir įsigijus nuosavą būstą jame gyventi bus kur kas maloniau nei nuomojamame bute, kuriame tenka paisyti ne savo, o svetimų žmonių taisyklių. Taigi, pasistengti tikrai verta.

Kalbant apie paskolas automobiliui jau daugiau žmonių į tai žiūri nepalakiai. Jų argumentai gana aiškūs: automobilio vertė greitai krenta, jie linkę gesti, galima rasti pigesnį, paprastesnį ir senesnį, kuriam nereikės skolintis („pagal savo kišenę“). Tačiau šie argumentai skirti ieškantiems priežasčių nesiskolinti, o norintys važinėti saugesniu, ekonomiškesniu ir aplinkai draugiškesniu automobiliu, kuris nekels rūpesčių dėl gedimų skirti specialūs automobilių kreditai. Vėlgi čia bus reikalingas pradinis įnašas, kurį geriausia gauti pardavus savo senąjį automobilį, jei tokį turite. Jei netinka paskola automobiliui, tačiau norite visuomet važinėti nauju ar apynauju automobiliu – Jums gali patikti veiklos nuoma, kuomet Jums sutiekiamas automobilis, rūpinamasi jo technine būkle, draudimu ir kitais rūpesčiais, o Jums tereikia mokėti nustatyta mokestį. Tačiau toks metodas nesuteiks Jums teisės į automobilį, kaip suteiktų kreditas automobiliui.

Imtis paskolos būstui ar kredito automobiliui reikėtų apdariai. Čia pateikti argumentai skolinimuisi gali netikti kai kuriems žmonėms, kurie turi kitų finansinių įsipareigojimų ar gauna nestabiliais pajamas, nėra užtikrinti savo ateitimi, nesieja jos su vienu miestu ar net šalimi. Taigi, prieš skolindamiesi įvertinkite savo situaciją ir planus, neskubėkite priimti atsakingo sprendimo, nes paskolos imamos nuo kelerių iki keliolikos ar net kelių dešimčių metų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *