Patikimas automobilių draudimas kelyje

automobilių draudimasApsaugoti transporto priemonę kelyje aktualu ir privalu kiekvienam vairuotojui. Ir tai ne vien techninės būklės palaikymas, bet ir automobilių draudimas kelyje. Nesusitvarkęs privalomojo civilinės atsakomybės draudimo vairuotojas negali eksploatuoti savo transporto priemonės, tad tą privalu padaryti kiekvienam. Bet tai dar ne viskas…

Apie privalomąjį transporto priemonės draudimą privalo susipažinti kiekvienas vairuotojas. Tai paslauga, be kurios dalyvauti eisme negalėtų nei vienas automobilis. Saugumą kelyje užtikrinti galima įvairiai, tačiau autoįvykio metu atlyginti padarytą žalą tretiesiems asmenims gali tik tokio pobūdžio draudimas. Iš savo kišenės atlyginti nuostolius būtų keblu ir sudėtinga, tačiau apdrausta transporto priemonė gelbsti finansus ir padeda išvengti didelių nuostolių. Juk padarytą žalą nieko nekaltam vairuotojui reikia kažkaip atlyginti, tiesa?

Netikėtai padaryta avarija ar nenumatytas susidūrimas su kita transporto priemone kelyje vairuotoją pastūmėja į itin nemalonią situaciją, kurioje jis turi atlyginti padarytą žalą ne tik kitiems, bet ir sau – savo automobiliui. Laimei, privalomasis civilinės atsakomybės automobilių draudimas padeda atlyginti žalą tretiesiems asmenims, tačiau, kas atlygins žalą autoįvykio kaltininkui? Tai gali padaryti savanoriškas automobilio draudimas arba KASKO. Jis skirtas atlyginti nuostolius už žalą, padarytą nelaimingų atsitikimų, kenkėjiškos veiklos ar net vagystės atvejais.

Automobilį, kaip ir bet kurį kitą turtą, galima apdrausti nuo pačių įvairiausių atsitikimų. Juk niekada negali žinoti, kas kelyje gali nutikti. Tai vadinamasis KASKO draudimas. Nelaimingus atsitikimus gali sukelti stichinės nelaimės, tretieji asmenys ar neapdairus važiavimas už vairo. Bet kuriuo atveju visa žala padaryta automobiliui bus atlyginta. Už KASKO draudimą paprastai mokėti tenka daugiau, tačiau tai padeda išvengti nemalonių nuostolių už subraižytas automobilio dureles, įlenktą kėbulą ar kitus patirtus defektus.

Kelyje reikia būti atidžiam ir atsakingam, tačiau niekada negali žinoti, kada netikėtumas pastos tau kelią. Būtent todėl transporto priemonę reikia drausti ne vien privalomuoju, bet ir KASKO draudimu. Toks automobilių draudimas leis kur kas laisviau pažvelgti į savo finansus. Abejais šiais draudimo atvejais galima bus lengvai apsaugoti savo automobilio vertę kelyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *