Verslo valdymo sistemos smulkiam verslui

verslo valdymo sistemaJei įmonėje dirba du ir daugiau darbuotojų, viskas, jums reikalingi tam tikri e-verslo sprendimai, kurie padės efektyviau valdyti įmonę ir verslą. Bet ar tai brangu? Turbūt reikia metus mokytis tais sprendimais naudotis… Keistos mintys kyla smulkaus verslo atstovų galvose. Pabandysime šiek tiek plačiau praverti verslo valdymo sistemų duris ir paaiškinti, kaip kas vyksta iš tikrųjų. Kalbėjomės su „Reservation partner“ įmonės atstovais, kurie kas dieną dirba su verslo valdymo sistemomis ir žino realybę, bei visus prietarus bei stereotipus.

Verslo valdymo sistemos yra internetinis produktas. Dažnai jo nereikia niekur diegti. Viskas, ko reikia – interneto ryšys ir įrenginys. Atkreipkite dėmesį – ĮRENGINYS, nebūtinai kompiuteris. Kuo puikiausiai tinka išmanusis telefonas, planšetė ar net namų televizorius su Smart TV funkcija (prisijungimu prie interneto). Šiuolaikinė ERP yra labai pažangus produktas, tačiau jis nėra universalus.

Didelės kompanijos diegia brangius procesus ir valdymo sistemas, tačiau jie dažniausiai yra pritaikomi pagal pasaulines praktikas. Tai reiškia, kad didelėse įmonėse procesai keičiasi pagal verslo valdymo sistemą, o ne atvirkščiai.

Viena populiariausių pasaulyje verslo valdymo sistemų Odoo yra iš esmės nemokama. Ji yra skirta smulkiam ir vidutiniam verslui. Kodėl yra nemokama? Todėl, kad tai atvirojo kodo sistema – ją kuria šimtai žmonių. Bet neprofesionalus programuotojas jos pritaikyti verslui greičiausiai nesugebės – reikalingi specialisto sugebėjimai ir patirtis. Tai už ką mokėti? Kiekvienam verslui jo valdymo sistema yra unikali. Ją reikia pritaikyti konkrečiam atvejui. Prie šio pritaikymo proceso dirba ne vienas specialistas, todėl jų darbo laikas įvertinamas atitinkamai. Juk nemokamo darbo nebūna…

Excelis yra nuostabi programa. Joje galima pasidaryti praktiškai viską. Tačiau ateina metas, kai reikia kažko ieškoti, kažką surasti, kas buvo daryta prieš metus ar seniau. Čia prasideda rimtos problemos. Dėl to verslą valdyti naudojantis Exceliu galima, tačiau sudėtinga. Kita problema – Excelio failus reikia saugoti „debesyje“, kad nepradingtų sugedus kompiuteriui. Taip pat susiduriama su saugumo problemomis. Verslo valdymo sistemos, nesvarbu, ar tai Odoo, ar kitos gali duomenis saugoti ir juos analizuoti. O analizuojant savo verslo procesus galima rasti problemų priežastis ir jas pašalinti.

E-verslo sprendimai yra skirti padėti, o ne trukdyti darbui. Laikas, kurį sugaišta darbuotojas prie verslo valdymo sistemos paskyros atsiperka kur kas greičiau, nei laikas prie Excelio ar užrašų knygelės. Vadovai turėtų aiškiai suprasti šių sprendimų naudą.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *