Pirmos dienos klientai: II dalis

car-rentLygiai taip, kaip prieš tai minėjau, kad automobiliu nuoma būna sunki, kai ateina neapsisprendusi vestuvinė klientė, lygiai taip priešingai būna, kai ateina apsisprendęs žmogus. Taigi, vestuvės ir automobiliu pasirinkimas joms būna dvejopas: kai niekas nežino, kam, ko reikia. Ir kai žino neblogai, ir renkasi.

Vestuvių planuotoja

Kol šita nuoma netapo mano duona kasdieninė, net nežinojau, kad tikrai yra tokia profesija, kaip vestuvių planuotoja. Tiksliau, buvau girdėjęs apie ją, nes, aišku, mačiau tą filmą su Sandra Bullock, tačiau automobiliu nuoma parodė, kad tai, kas rodoma per televiziją prieš dešimt metų, šiandien Lietuvoje jau naujiena. Supratau ir pats dabar, kad turėjo nuskambėti ironiškai. Bet vis dėlto, apie kažkokią ironiją negalvoju, nes labiau man įdomu tai, kaip automobiliu nuoma yra reikalinga toms vestuvių planuotojoms.

Mano supratimu, automobiliu galima nuveikti labai daug, apkeliauti, pamatyti. Tačiau tada, kai nuoma reikalinga būtent vestuvėms, tas transportas virsta visai kitokiu daiktu. Akivaizdu, kad svarbiausia yra jo skleidžiama atmosfera. Nesakyčiau, kad tada automobiliu nuoma svarbi tik dėl nuotraukų (kurios čia taip pat yra svarbus argumentas), bet verčiau sakyčiau, kad labai ryškus dalykas čia yra tai, kad tie, kurie sulipa į tą mašiną, turi jaustis prabangiai. Net, jeigu tai automobiliu nuoma vestuvems, ir automobilis yra koks nors „Žigulys“, tai žmogus vis tiek turi pasijausti lyg atsidūręs rūmuose, lyg kažkokioj prabangioj karietoj.

Tai štai vestuvių planuotojos žiūri visur į tą patį akcentą, tą patį poveikį – turi kelti prabangos ir kažko panašaus į prabangą jausmą. Kažkokių iškilmių, kažko tokio. Todėl, nesvarbu, ar tai bus automobiliu nuoma Siauliuose kokiame nors užkampyje, ar sostinėje, ar automobiliu nuoma Klaipedoje prie jūros – visada reikia tos pačios žavingos emocijos. Planuotojai dažniausiai reikalingi labai gražūs, balti, neretai – senoviniai automobiliai. Tai jau tiesiog tapę klasika, būtent tokie užsakymai.

Pamergės

Dar vienas tipas klientų, kurie mane aplanko kartas nuo karto, o taip pat neišvengiamai atsibeldė ir šiandien, yra pamergės. Joms dažnai reikalinga mikroautobusu nuoma arba limuzinų. Šį kartą moterys atrodė jau gana subrendusios, nujaučiu, kad ir tas jų mergvakaris bus visai turiningas, taigi, joms buvo suteikta visai padoraus autobusiuko paslauga.

Kelionėms

Ir žinoma, būna tokių pamišėlių, kuriems reikalinga ilgalaike automobiliu nuoma tam, kad jie apkeliautų kuo daugiau. Tada žinau, kad čia jau rizikingiausias atvejis. Tačiau ir žmogus, kuriam reikalinga tokia ne pigi automobiliu nuoma, labai gerai išmano rinką. Galiu pasakyti, man net visada yra labai malonu su tokiu žmogumi bendrauti. Atrodo, kaip koks senas geras draugas ateina. Gali kalbėtis, kaip ten atrodo automobiliu nuoma Panevezyje, nes žmogus ir ten buvęs, kas gero sostinėje ar dar kažkur. Negana to, žmogus toks dažnai išmano ne tik pačią rinką, bet dar ir gerai nusimano technikoje. Jam automobiliu nuoma Kaune, tai ne tik kažkokia paslauga, už kurią jis susimoka kažkiek grašių, o apskritai procesas, kurį jis puikiai išmano. Kai kalbi, tai atrodo, kad jis net pats turi tą kažkokį techniko stažą. Atrodo, galėtų, akimirksniu, kad ir savom rankom čia priešais tave surinktų ir mašiną, ir dar nežinia ką.

Taigi, pamiršau paminėti, kad labai dažnai ateina žmonės, kurie šiaip nori pasižiūrėti. Atrodo, kad jie svajoja apie kažkokį pirkimą, ir ta apžiūra jiems asmeniškai kažką reiškia.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *