Boileriai: kaip išsirinkti?

Giluminis_vanden_4fa394012c607Vandens šildymas pagal poreikius, o ne gaunant karštą vandenį iš centrinio paskirstytojo tapo ypač populiarus tarp vandens vartotojų. Vandens šildytuvai – boileriai – jau pelnę vartotojų pripažinimą ne tik todėl, jog tai itin ekologiškas produktas, bet ir dėl galimybės sutaupyti išlaidas už karštą vandenį. Visgi, nusprendus šildyti vandenį namuose, dažnam kyla gausybė klausimų, į kuriuos atsakymą pateikti gali šios srities specialistai. Pateikiame kelis svarbiausius  dalykus, kuriais rūpinasi klientai. Jei norite namuose pasistatyti boilerį, Jums tikrai reikės atsakyti į šiuos klausimus, kad galėtumėte nuspręsti tinkamai.

1. Kombinuoti boileriai. Ankščiau buvo galima įsirengti namuose tik tradicinius elektrinius boilerius. Šiandien jau plačiai naudojami ir kombinuoti. Kuo jie skiriasi? Kombinuotas boileris yra skirtas žmonėms, kurie nori pašildyti didelį kiekį vandens ir itin greitai. Tokio boilerio šilumokaitis siekia kvadratinį metrą, o vanduo jame pašyla per 15-20 minučių. Nors kombinuotas boileris gali būti prijungtas prie elektros šaltinio, jo pagrindinis privalumas – galimybė energiją gauti iš saulės spindulių.

2. Vertikalūs ir horizontalūs. Vandens šildytuvas gali būti montuojamas vertikaliai ir horizontaliai. Dažnai klientams šis klausimas neduoda ramybės. Iš tiesų, patikimesni ir efektyvesni yra vertikaliai montuojami įrenginiai. Tačiau tokių šildytuvų veikimo sąnaudos kiek didesnės. Renkantis tarp horizontalaus ir vertikalaus boilerio, svarbiausia patikrinti, kokio tipo boileris tiks Jūsų namuose. Ekspertų patarimas: 100 litrų vertikalus boileris prilygsta 120 litrų horizontaliam.

3. Šilumos laidumas. Labai svarbus dalykas renkantis boilerį, jo šilumas laidumas. Kartais žmonės pamiršta šį faktą ir išsirenka smarkiai šilumą praleidžiančius boilerius. Tokio pirkinio rezultatas – bergždžiai šildomas oras aplink boilerį ir prarandama šilumos energija, kuri galėtų būti skiriama vandens šildymui. Patikimi boileriai turėtų būti 25-40 mm. izoliacija.

4. Kaitinimo elementai. Visi boileriai be išimties turi kaitinimo elementus. Labai svarbu pasirinkti, kokie elementai Jums tinkamesni. Šiuo metu boilerius gaminama su trijų tipų elementais: spiraliniai, kontaktuojantys su vandeniu ir keramikiniais. svarbus dalykas, renkantis elementus – jų galia. Kuo galia didesnė, tuo greičiau bus paruošiamas karštas vanduo. Dažniausiai profesionalai rekomenduoja pirkti boilerius su sąlyčio su vandeniu neturinčiais elementais: spiraliniais ir keramikiniais. Jų šildymo plotas didesnis, norint juos pakeisti nereikia išleisti vandens, be to, naudojant tokius elementus vandenyje nesikaupia kalkės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *