Plastikiniai langai Kaune – kaip išsirinkti dydžius?

Plastikiniai langai KauneTradicinė namų statyba nustatė tam tikrus standartus per pastaruosius 50 metų. Dar sovietiniais metais buvo gana siauras pasirinkimas. Jei daugiabutis, tai greičiausiai bus gana standartinė „dėžutė“. Jei namas, tai greičiausiai „Alytnamis“. Viskas standartizuota, viskas vienoda. Taip pat ir langai buvo vienodų dydžių, formų ir spalvų. Dabar viskas pasikeitė ir standartų nebeliko. Kiekvienam namui standartus diktuoja architektas ir jo savininkas, pageidaujantis erdvių, natūralios šviesios ir tam tikro interjero sprendimų.

Kaip išsirinkti langų dydžius? Iš karto galima pasakyti, kad jie gali būti bet kokie. Tai patvirtins bet kurie langų gamintojai. Plastikiniai langai Kaune pagaminami pagal kliento užsakymą būtent tokio dydžio ir formos, kurios reikia.

Pietų pusėje – dideli langai

Pasyvus namas yra būtinybė. Tai reiškia, kad langams bus suteikiama itin daug dėmesio. Viskas gana paprasta – pietų pusėje esančioje sienoje langai daromi pakankamai dideli. Išorinė siena taip pat daroma atitinkama, kad tuos langus būtų paprasta sumontuoti. Kam to reikia? Žiemą Lietuvoje saulė pakyla neaukštai, tad spindulių kampas yra gana nedidelis. Tokiu būdu šviesa krenta visame kambaryje, o ne tik 1 metro atstumu nuo lango, kaip vasarą. Šį reiškinį architektai puikiai išnaudoja. Pietinėje pusėje esanti patalpa su dideliais langais dieną yra įšildoma nuo saulės spindulių, tad lieka tik sušildytą orą permesti į kitas patalpas. Tokiu būdu net ir lauke spaudžiant šaltukui kambarys bus šviesus ir šiltas.

Šiaurės pusėje – „šaudymo angos“

Šiaurinėje namo pusėje langų iš viso vengiama arba jie labai nedideli – „šaudymo angos“. Jų tikslas yra tik šiek tiek įleisti šviesos ir taupyti energiją. Energetiniu požiūriu, bet kokia anga yra energijos praradimo vieta, todėl langas arba durys toje vietoje išleis daugiau energijos, nei paprasta siena. Dėl šios priežasties, šiaurinėje pusėje statomi mažesni langai.

Stoglangiai palėpėse

Kaip apšviesti palėpę natūralia šviesa? Būdai yra du. Vienas jų – statyti trikampį langą per sieną. Šiuolaikiniai plastikiniai langai ir jų gamybos technologijos tai gali padaryti nesudėtingai ir gana nebrangiai. Kitas būdas – stoglangis. Stoglangiams reikalingas ne tik langas, bet ir specialus mechanizmas, kuris sulaikytų šaltį ir drėgmę. Be to reikia ir trigubo ar keturgubo stiklo paketo, kad būtų tylu, nes lyjant lietui girdėsis į stiklą barbenantis lietus. Labai nepatogu, jei palėpėje įrengtas miegamasis.

Į šiuos dalykus reiktų atkreipti daugiau dėmesio. Pagaminti pagal specialų užsakymą plastikiniai langai Kaune – jokia speciali užduotis. Tai gamintojai daro kiekvieną kartą, nes būtent užsakovas pateikia savo išmatavimus ir pageidavimus. Aišku, tai kainuoja brangiau, nei tradicinių išmatavimų langai, tačiau galima investuoti papildomus keliasdešimt eurų tam, kad namas būtų apšiltinamas ir apšviečiamas tinkamai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *