Reklama ir skelbimai – spąstai vartotojams

skelbimaiGarsūs šūkiai su nuolaidomis ir skelbimai apie parduodamų prekių privalumus jau nieko nestebina nei internete, nei televizijos ekrane. Nuolaidų medžiotojai tiesiog gulte apgulę kuponus parduodančias svetaines, o laimės valandos prekybos centruose sutraukia būrius senjorų. Lietuvoje dar neseniai buvo pradėti transliuoti klipai apie reklamos naudą: “jei nebūtų reklamos…”. Lietuvos gyentojams tai buvo naujovė, kuri pradžioje net neerzino, nos reklaminių pertraukų trukmė kartais viršydavo pačios laidos trukmę. Dabar šiuos aspektus reguliuoja ES taisyklės, todėl televizijos žiūrovai jau apsiprato prie reklaminių intarpų “ritmo”. Televizija ne vien tik vaizdas, bet ir garsas. Kaip ir filmai, kuriuos vis dažniau žiūrime internetu. Tai ko nepamatome, – veiklos namuose fone tikrai išgirstame. Netgi kai kurie naujienų portalai internete jau praktikuoja ne tik vaizdo skelbimus, bet ir kartu įgarsinimu pateikiamus banerius. Dažnai būna taip, kad susidomėjęs žinute lankytojas privalo išklausyti reklaminį skelbimą, kurio išjungti ar praleisti neįmanoma. Buvo bandymų įdiegti video skelbimus ir skelbimų portaluose. Pavyzdžiui www.alioskelbimai.lt anksčiau taikydavo galimybę įkelti vaizdą tiesiog į pačią svetainę (nenaudojant youtube). Tačiau ši praktika kol kas Lietuvoje neprigijo.

Taigi, jei nebūtų reklamos, tikriausiai nežinotume ką pirkti, kaip išsirinkti ir kaip gyventi? Štai garbaus amžiaus moterytė nešina pilnais maišais (reikia suprasti vaistų) sutinka kaimynę, kuriai paaiškina, kad prisipirko vaistų, nes reklamuojamoje vaistinėje labai pigu. Moralas – moterie, geriau nusipirk kokybiškesnių maisto produktų, nei maitinkis vaistais.
“Jūsų indaplovė tarnaus ilgiau” ir indai bus švaresni, jei naudosite specialiai tam sukurtas tabletes. Eksperimetas parodė, kad paprastas vos ne pigiausias indų ploviklis ir net lietuviškas, kuo puikiausiai išplauna indaplovėje indus. Netikite, pabandykite prieš uždarydami indaplovę nedėti jokių kalgonų, o tiesiog įpilti indų plovimo skysčio (tik ne feirio, nes jo sudėtyje yra putojimą skatinančių medžiagų). Pabandykite, nes tie, kas pabandė, jau nebeperka brangių tablečių, po kurių dažnai lieka chemikalų kvapas. Moralas – ne viskas kas siūloma yra pigiausia ir geriausia.
“Šimtmečius brandinta, aukso filtrais filtruota…” – koks patosas, kokia pasididžiavimą kelianti įgarsintojo intonacija. Vos ne Gedimino pilis. Atrodo, kad turime didžiuoti, kad yra alkoholis. Arba jei gersi brendį, aplink tave suksis tik gražios moterys. Moralas – tikrosios vertybė parduodamos už taurelę.
Atverskime skelbimų portalą alioskelbimai.lt. Kiek daug pasiskolinti raginančių skelbimų. Paskolos be užstato, patogios paskolos skelbimuose. Ir nei vienas nerašo kiek po to reikės grąžinti.

Apie dešrą, kurioje tik 20 procentų mėsos, apie kačių ėdalą su soja, nuo kurios su amžiumi susargdinamas gyvūno virškinimas, apie mojonezą su modifikuotu krakmolu, kurio lenkai patys nevartoja tik parduoda užsienio rinkoms, taip pat ir Lietuvai, apie pomidorus, kurie auginami chemikalų prisodrintame skystyje, apie lenkišką pigią vištieną, kuri keptuvėje tampa vos ne žvirblio dydžio ir kitus dalykus galima kalbėti ir kalbėti. Reklama skatina pirkti, dažnai būna “nekaltas melas”. Jei koldūnai su mėsa, tai visai nesvarbu, kad juose mėsos gali būti vos 5 procentai.
Ir pabaigai bendras moralas visoms namų šeimininkėms: namus reikia valyti, o ne purkši gaivikliais, tualetus taip pat reikia plauti. Pakabinti aromatizatoriaus, kuris panaikins kvapus, išdezinfekuos ir išbalins, nepakanka.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *