Privatūs senelių namai: kokiais atrankos kriterijais vadovautis?

privatūs senelių namaiBėgant metams vis dažniau susimąstome apie senelių globą – tai viena jautriausių ir daugiausiai klausimų keliančių temų daugelio žmonių gyvenime. Senolių priežiūra reikalauja daug laiko, kantrybės, fizinių jėgų, emocinės stiprybės ir, galiausiai – teorinių žinių, kurios palengvintų kasdienės priežiūros darbus.

Norime artimiesiems suteikti geriausias gyvenimo sąlygas ir užtikrinti, kad jiems nieko netrūktų, deja, ne kiekvienas mūsų turime tam tinkamas sąlygas (trūksta laiko, vietos, nepasitikime savo jėgomis ir t. t.). Tokiu atveju viena patraukliausių alternatyvų – privatūs senelių namai, besirūpinantis kompetentinga senolių priežiūra. Tiesa, išsirinkti senelių namus nėra taip lengva, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Jei norite, kad mylimi žmonės jaustųsi laimingi ir saugūs, privalote įvertinti įstaigoje dirbančių žmonių profesionalumą, gyvenamąją aplinką, gydymo priemones ir kitus kriterijus.

Susipažinkite su įstaigos vadovais ir dirbančiu personalu

Viena didžiausių klaidų – rinktis senelių namus, nepasikalbėjus su šios įstaigos darbuotojais, nepasitarus dėl gyvenimo sąlygų, neapžiūrėjus kambarių ir neįvertintus kitų kasdienės veiklos niuansų. Nepamirškite, kad šiuose namuose jums brangūs žmonės praleis didžiąją laiko dalį, todėl turite įsitikinti, kad ši vieta jiems taps tokia pat brangi, kaip ir namai. Kitaip sakant, pirmasis jūsų darbas – apsilankyti jus dominančioje įstaigoje ir susipažinti ne tik su senelių namų vadovais, bet ir čia dirbančiu personalu. Atkreipkite dėmesį į žmonių bendravimo ypatumus – ar įstaigos darbuotojai noriai teikia informaciją apie senelių namus? Ar sutinka aprodyti visas patalpas? Ar bendrauja maloniai ir draugiškai?

Gyvenamoji aplinka

Apsilankę pageidaujamoje įstaigoje, įvertinkite gyvenamųjų patalpų estetiką – privatūs senelių namai turi būti tvarkingi ir švarūs. Gyvenamieji kambariai turi atitikti visus patogumo kriterijus, o bendros patalpos turėtų būti aprūpintos įvairiomis laisvalaikio priemonėmis. Būtina įvertinti ir apsauginius interjero reikalavimus, t. y. laiptai negali būti pernelyg aukšti ir statūs, o maksimaliam saugumui užtikrinti reikalingi turėklai.

Darbuotojų kvalifikacija

Kitas jūsų darbas – įvertinti čia dirbančio personalo kvalifikaciją. Jei galite, pasikalbėkite su čia gyvenančiais seneliais, paklauskite, kaip jie šiuose namuose jaučiasi, ar jiems skiriama tinkama priežiūra, ar yra patenkinti aptarnaujančio personalo darbu ir t. t. Pasidomėkite, ar personalo skaičius yra pakankamas pasirūpinti visais čia gyvenančiais senoliais, be to, visi darbuotojai privalo turėti atitinkamas žinias senolių priežiūrai. Privatūs senelių namai turi turėti visas licencijas ir leidimus, patvirtinančius įstaigos teisę verstis numatyta veikla.

 

Paslaugų komplektas

Vienas svarbiausių atrankos kriterijų – medicininės paslaugos. Pasidomėkite, kokių priemonių imasi senelių namai, siekdami pasirūpinti senolių sveikata ir gerove. Svarbus faktorius – įstaigoje siūlomas maistas. Pasidomėkite, koks yra meniu, ar maistas atitinka senolių sveikatos būklę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *