Tinkamiausio boilerio pasirinkimas: kaip?

boileriaiBoileris lietuvių namuose yra gana įprastas karšto vandens gavimo sprendimas. Jo energijos kaštai nėra dideli, pati įranga taip pat nėra brangi, egzistuoja platus pasirinkimas, o ir vandens šildytuvai nesugadins namų interjero net ir tokiu atveju, jeigu bus statomas matomose vietose. Boileriai – gyvenimą lengvinantys prietaisai, kuriuos renkasi tiek daugiabučių (jeigu yra galimybė), tiek nuosavų namų savininkai.

Platus pasirinkimas dažnai glumina, kadangi kyla klausimas – koks yra geriausias. Vienu žodžiu atsakyti neįmanoma, kadangi yra daug kriterijų, kuria galėtų būti esminiai renkantis. Šiuo atveju paminėsime kelis pačius svarbiausius.

  1. Boilerių rūšis – pirmasis kriterijus. Jie gali būti elektriniai (dažniausiai pasirenkami) arba kombinuoti. Pasirinkimas priklauso nuo žmogaus galimybių. Štai kombinuoti dažniausiai jungiami kartu su kokia nors kita atsinaujinančios energetikos rūšimi.
  2. Talpa. Ji dažniausiai pasirenkama atsižvelgiant į tai – kiek žmonių naudosis karšto vandens galimybėmis. Kuo daugiau žmonių – tuo talpa turėtų būti didesnė. Žinoma, didesni kainuoja brangiau ir jų išlaikymas yra brangesnis, tad renkantis būtinai reikia įvertinti ir ateitį. Pavyzdžiui, jeigu Jūsų vaikai po metų palieka namus – tokiu atveju iškart reikia atsižvelgti į tai, kad labai didelis boileris nėra tinkamas. Paprasčiausiai po tų metų vertės jį keisti, kadangi kaskart šildyti didelį kiekį vandens kai jo reikia mažai – neverta.
  3. Matmenys. Vandens šildytuvai gali būti horizontalūs arba vertikalūs. Priklausomai nuo to, kur planuojate laikyti įrangą – reikia ieškoti ir konkretaus dydžio boilerio. Rekomenduojama pirmiausia pasirinkti vietą, o paskui ieškoti įrangos. Šis variantas labiau pasiteisina.
  4. Priežiūra. Šios įrangos priežiūra nėra sudėtinga, juolab, nereikalauja kažkokių ypatingų žinių. Visgi, vieni boileriai reikalauja mažiau priežiūros, kai tuo tarpu kiti – daugiau. Taigi, ieškodami įrangos pasitarkite su specialistu, kad jis patartų, kurie boileriai yra mažiau lepūs.

Gyvenimas be karšto vandens šiais laikais labai sunkiai įsivaizduojamas. Paprasčiausiai, jeigu norite pigiai ir greitai mėgautis karštu vandeniu namuose – boileris yra geriausias ir labiausiai rekomenduojamas pasirinkimas.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *