Vapingo-elektrinių cigarečių rūkymo rizika

Tikriausiai pastaruoju metu daug girdėjote apie vapavimą. Taip pat galbūt žinote apie neseniai įvykusį plaučių sužalojimų protrūkį ir mirties atvejus, susijusius su garinimu JAV, tačiau tai nėra vienintelė rizika, susijusi su garinimu. Štai ką jums reikia žinoti.

Vaping prietaisai, taip pat žinomi kaip elektroninės cigaretės, tušinukas ir elektroninis kaljanas, yra įvairių formų ir dydžių. Kai kurie atrodo kaip tradicinės cigaretės, cigarai ar pypkės. Kiti yra panašūs į kasdienius objektus, tokius kaip rašikliai ar USB atmintinės.

Nors jie gali atrodyti kitaip, dauguma garinimo prietaisų veikia panašiai. Pūtimas įjungia baterijomis maitinamą šildymo prietaisą. Tai šildo skystį kasetėje, paverčiant jį garais, kurie įkvepiami.

Vaping plaučius veikia įvairios cheminės medžiagos. Tai gali būti pagrindinės veikliosios tabako (nikotino) arba marihuanos (THC) cheminės medžiagos, kvapiosios medžiagos ir kiti ingredientai, kurie pridedami prie garinamų skysčių. Be to, garinimo proceso metu gali būti gaminamos kitos cheminės medžiagos.

„Jei skystyje yra nikotino, vartotojas įkvepia nikotino kartu su kitomis skysčio sudedamosiomis dalimis“, – aiškina dr. Thomas Eissenberg, Virdžinijos Sandraugos universiteto tabako tyrimų ekspertas.

Nors garinimo prietaisai veikia panašiai, kai kurie yra galingesni už kitus. Jie sukuria daugiau garų ir tiekia daugiau cheminių medžiagų.

Taigi, kaip saugu garuoti? Tyrimai rodo, kad nikotino garinimas gali būti mažiau kenksmingas nei tradicinės cigaretės, kai reguliariai rūkantys žmonės pereina prie jų visiškai pakeisti. Tačiau nikotino garinimas vis tiek gali pakenkti jūsų sveikatai.

„Jūsų plaučiai nėra skirti nuolatiniam iššūkiui, susijusiam su oru, kurį žmonės įdeda į juos-kartais net 200 įpurškimų per dieną-diena iš dienos, savaitė po savaitės, metai iš metų“,-sako Eissenbergas.

„Jūs įkvepiate propilenglikolio, augalinio glicerino, kvapiųjų medžiagų, kurios buvo skirtos valgyti, bet neįkvėpti, ir nikotino“, – aiškina jis. „Ir visa tai kaitinama šiame mažame reaktoriuje, kuris yra elektroninė cigaretė. Kai jie įkaista, šie komponentai gali virsti kitomis potencialiai pavojingomis cheminėmis medžiagomis “.

Viena kenksminga cheminė medžiaga gali būti tirštiklis, vadinamas vitamino E acetatu, kuris kartais naudojamas kaip priedas THP turinčiuose vape gaminiuose. CDC nustatė, kad tai yra „susirūpinimą kelianti cheminė medžiaga“ tarp žmonių, turinčių su plaučių sužalojimu susijusių plaučių sužalojimų. Jie rekomenduoja vengti bet kokių produktų, kurių sudėtyje yra vitamino E acetato arba THC, ypač iš neoficialių šaltinių, tokių kaip draugai, šeima ar asmeniniai ar internetiniai prekiautojai.

Vapavimas dabar yra populiaresnis tarp paauglių nei rūkymas tradicinėmis cigaretėmis. Kas ketvirtas gimnazistas sako, kad per pastarąjį mėnesį išleido nikotino. Ir tyrimai parodė, kad paaugliai, kurie išgarina nikotino, gali dažniau rūkyti tradicines cigaretes.

Tarp paauglių taip pat labai padaugėjo marihuanos. Per pastaruosius metus apie 20% vyresniųjų klasių mokinių išmetė marihuaną. Per pastaruosius dvejus metus tarifai padidėjo daugiau nei dvigubai.

Nauji įstatymai yra skirti pažaboti paauglių garbanojimą. Dabar žmonės turi būti 21 metų, kad galėtų nusipirkti bet kokį tabako gaminį, įskaitant garinimo produktus. O įmonės nebegali gaminti ir parduoti vaikams patinkančių skonių, pavyzdžiui, vaisių ir mėtų.

Jei jau pradėjote rūkyti ar rūkyti cigaretes, niekada nevėlu mesti. Patarimus, kaip sustoti, rasite „Išmintingų pasirinkimų“ laukelyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *