Važiuoklės patikra, priežiūra ir remontas

važiuoklės patikra Vilniuje Viena dažniausių nesuvaldyto automobilio ar netikėtai sulūžusio rato priežasčių yra prastai prižiūrėta transporto priemonės važiuoklė. Jei norite išvengti nemalonių staigmenų kelyje ir mėgautis komfortiška kelione, skirkite laiko automobilio priežiūros darbams. Tinkamai atlikta važiuoklės patikra Vilniuje užtikrins saugią kelionę, lengvą transporto priemonės valdymą ir efektyvų ratų sukibimą su kelio danga.

Apie pirmuosius važiuoklės gedimus galite įtarti, jei važiuodami didesniu greičiu ar judėdami nelygiu keliu imate girdėti keistus garsus – ūžesį, bildesį, barškėjimą ar cypimą. Labiau įgudęs vairuotojas pajus ir suprastėjusį transporto priemonės manevringumą posūkio metu. Pajutę pirmuosius ženklus, nieko nelaukdami prašykite specialistų pagalbos – autoservisai atliks profesionalią važiuoklės patikrą ir pašalins gedimus. Tiesa, yra tam tikra rūšis gedimų, kurių neįmanoma pastebėti kelyje. Siekdami išvengti galimų finansinių rūpesčių, atlikite reguliarią transporto priemonės techninę apžiūrą – važiuoklės patikra Vilniuje trunka vos pusvalandį. Nepamirškite, kad tvarkinga transporto priemonės važiuoklė užtikrina automobilio stabilumą (tinkamą kontaktą su kelio danga) ir padidina važiavimo komfortą. Be to, jei bus sudilusi bent viena važiuoklės sistemos dalis, kur kas greičiau ims dilti ir kitos.

Automobilio važiuoklę sudaryta iš specialių pakabos mazgų ir detalių (spyruoklių, svirčių, šarnyrų, amortizatorių, stabilizatorių ir t. t.), vairo mechanizmo ir įrangos detalių (antgalių, traukių), stabdžių mazgų ir detalių (cilindrų, stabdžių kaladėlių, diskų, šlangų ir t. t.). Kiekvienai šių detalių būtina profilaktinė priežiūra ir laiku atliekami remonto darbai. Tiesa, transporto priemonėms modernėjant, važiuoklė tampa kur kas sudėtingesne sistema, o tai reiškia, kad tik patikimi autoservisai ir juose dirbantys kvalifikuoti meistrai gali užtikrinti tinkamą važiuoklės priežiūrą.

Atliekant važiuoklės patikrą, pirmiausia patikrinamas amortizatorių veikimas. Transporto priemonė, naudodamasi priekiniais ratais, užvažiuoja ant specialaus tikrinimo stendo. Tuomet yra suvienodinamas abiejuose ratuose esantis spaudimas ir įjungiama moderni tikrinimo programa. Kompiuterio ekrane matomi duomenys apie amortizatorių efektyvumą. Vėliau tikrinamas ratų suvedimas ir išvirtimas. Kitas žingsnis – stabdžių sistemos patikra, šiam darbui naudojamas specialus stendas. Vėliau patikrinami šarnyrai ir kiti puikiai matomi važiuoklės elementai, pvz., apsauginės gumos. Važiuoklės gedimai paprastai šalinami vietoje. Minėtoji patikra trunka apie 20–40 minučių, jai taikomas minimalus kelių dešimčių litų mokestis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *