Dažniausiai ūkiuose naudojami veterinariniai vaistai

Gyvūnų ir gyvulių sveikata bei gerovė priklauso ne tik nuo jų laikymo sąlygų, bet ir nuo to, kiek dėmesio skiriama jų sveikatai. Kaip ir žmonės, taip ir auginami gyvuliai gali sirgti arba juos kankina sveikatos sutrikimai. Tiesa, gyvuliai pasakyti, kaip jaučiasi ir kur skauda negali, todėl tam reikalinga profesionali apžiūra, o gydymui veterinariniai vaistai. Šie preparatai Lietuvoje parduodami net internetu, tačiau labai svarbu įsigyti tik tas priemones, kurios yra skirtos gydytojo. Auginant gyvulius, dažniausiai naudojami pagrindiniai veterinariniai vaistai, skirstomi pagal jų veikimą.

Antiparazitiniai

Dažniausiai tai yra preparatai, kurie skirti užkirsti kelią parazitų veisimuisi gyvūnų organizme arba ant gyvūno kūno. Tai tokie vaistai, kurie apsaugo nuo blusų, kirminų ar kitų parazitų. Tokie vaistai gali būti naudojami arba kartu su pašaru, maitinant gyvulius, arba purškiant vaistą ant gyvulio odos.

Dermatologiniai

Tai vaistai, kurie skirti gydyti įvairias odos ligas. Tokių gyvulių ūkiuose pasitaiko. Vaistai gali būti naudojami tiesiai ant odos, gali būti maitinami. Taip pat galima rinktis vakcinas. Pavyzdžiui, dažnai auginami gyvuliai skiepijami vakcina nuo mikozės, dar vadinamos gyvulių nagų grybeliu. Ši liga gali pasireikšti ant prie nagų, ant kojų odos ir tai gana dažna problema, su kuria susiduriama ūkiuose. Todėl dažnai pasirenkamas ne simptominis, o profilaktinis gydymas ir vakcinacija.

Širdį ir kraujagyslės veikiantys

Tokių vaistų dažniausiai reikia pastebėjus, kad gyvulį kankina širdies nepakankamumas, pastebėjus širdies darbo sutrikimus. Tokiu atveju gali būti skiriami tokie veterinariniai vaistai kaip kofeino injekcinis tirpalas. Taip pat prie šio tipo vaistų galima priskirti ūkiuose naudojamą injekcinį tirpalą edemoms gydyti. Jos atsiranda, kai per kūne esančias žaizdas į gyvulio kraują patenka šią ligą sukeliančių parazitų.

Homeopatiniai

Homeopatiniai veterinariniai vaistai naudojami tuomet, kai norima apsaugoti sergančių gyvulių organizmą. Homeopatinių vaistų gali būti įvairių paskirčių. Tiek nuo ligų, kuriomis susergama po atsivedimo, tiek nuo kraujagyslių sistemos ligų ar virusinių ligų gydymui.

Sisteminio poveikio hormonai

Dažniausiai tokio tipo veterinariniai vaistai naudojami norint išspręsti problemas dėl dauginimosi. Pavyzdžiui, norint paskatinti karvių kiaušidžių ciklą, pastebėjus, kad ciklas sulėtėjęs. Tokiais ir panašiais atvejais naudojami specialiai tam sukurti sisteminio poveikio hormonai, kurie parduodami kaip injekciniai tirpalai. Visuomet juos reikėtų naudoti tik gyvulius apžiūrėjus ir vaistus paskyrus veterinarui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *