Dezinfekcija ir sterilizacija – skirtumai

AutoklavaiDezinfekcijos ir sterilizacijos procesai – tai du skirtingi cheminiai procesai. Dezinfekcija skirta bakterijų bei virusų naikinimui. Dažniausiai ji atliekama kirpyklose, kosmetologijos kabinetuose, manikiūro salonuose. Taip pat, tiek medikai, tiek kosmetologai ar kitų  paslaugų tiekėjai, kurie liečia žmonių kūnus, privalo prieš darbą dezinfekuoti rankas specialiai tam pritaikytais skysčiais bei muilais. Taip pat išskiriami du dezinfekcijos būdai pritaikyti daiktams.

Pirmoji – paviršių dezinfekcija. Šis būdas naudojamas kosmetologijos kabinetų, kirpyklų baldų, sienų, grindų, kirpimo mašinėlių ar kitų elektronikos prietaisų dezinfekcijai. Tam naudojamos specialios priemonės servetėlės ar purškikliai.

Kitas būdas yra mirkyti įrankius dezinfekcinėje vonelėje. Speciali vonelė su ultragarsu ar be jo yra pripildoma tam pritaikyto dezinfekcinio skysčio, ten panardinami įrankiai, o procesui pasibaigus jie nuplaunami po šiltu tekančiu vandeniu. Atliekant šį dezinfekavimo būdą būtina laikytis nustatytų laiko bei skysčio dozavimo proporcijų, nors šis procesas dažnai skubinamas įvairiuose grožio salonuose.

Tačiau dezinfekcijos metu nėra pašalinamos visos bakterijos ir mikrobai. Tai galima padaryti tik sterilizacijos proceso metu, kuriam atlikti reikalingi autoklavai. Tik jie gali užtikrinti visų kenksmingų organizmų panaikinimą nuo tam tikrų įrankių.

Autoklavai yra vieninteliai prietaisai galintys garantuoti sterilizacijos efektyvumą. Taip yra todėl, kad tik šių prietaisų dėka galima sukurti aukšto slėgio garus, aukštą temperatūrą, kurie žudo visas bakterijas, mikroorganizmus, grybelius bei kitus ligų sukėlėjus. Bet prieš patalpinant įrankius į sterilizacijos krosnelę – autoklavą, juos vis tiek būtina dezinfekuoti prieš tai jau minėtais būdais, kad šie nerūdytų.

Autoklavai privalo būti nuolatos naudojami ten kur įrankiai kontaktuoja su žmogaus kūno išskyromis bei ypatingai krauju. Todėl juos dažniausiai sutinkama medicinos bei veterinarijos įstaigose. Taip pat patartina šiuos prietaisus naudoti ir kirpykloms, manikiūro salonams, be abejo reikia nepamiršti ir tatuiruočių salonų. Šiose vietose naudojamos žnyplės, grąžtai, adatos, žirklės ir kiti prietaisai dažnai taupumo sumetimais būna tik dezinfekuojami, bet to negana norint užtikrinti tikrai saugias paslaugas.

Iškabos, lankstinukai ar matomoje vietoje iškabinti dezinfekcijos grafikai gali labai sustiprinti kliento pasitikėjimą, tam tikru grožio salonu ar kosmetologijos kabinetu. Juk kiekvienas vertina sveikatai saugias paslaugas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *