Nuosavo namo projektai vs. kartotiniai projektai

Kas nenori turėti savo namų? Tikrai kiekviena šeima apie tai pasvajoja. Daug kam atrodo, kad idealiausias variantas – butas Vilniaus centre. Bet kuris architektas, su kuriuo kalbėsite, šios minties kratysis, kaip velnias kryžiaus. Nors tai ir itin patrauklus kūrinys, tačiau jis yra be galo sudėtingas ir reikalauja daug patirties. Be to jaunai šeimai, kuri ruošiasi auginti vaikus, butas nėra tinkama vieta gyventi. Tik nuosavas individualus namas.

Nuosavo namo projektai dabar prieinami visiems. Tokiu būdu galima išsirinkti jau paruoštą ir suprojektuotą namą, kuriam, gali būti, leidimas statyti bus gaunamas be didesnių trikdžių. Turbūt esate girdėję terminą „kartotiniai projektai“? Reiktų paaiškinti išsamiau, nes tai svarbi nuosavų namų statymo pradžia.

nuosavo namo projektas

Individualus arba nuosavas namas yra pradedamas statyti nuo projekto, kurį paruošia architektas. Vėliau tas projektas turi gauti atitinkamus statybos leidimus. Jei jame kažkas pernelyg „originalu“, statybos leidimo išdavimas gali užtrukti. Kai kurie namų savininkai pageidauja sutvarkyti viską greičiau, todėl renkasi kartotinius projektus.

Nuosavo namo projekto kaina yra kur kas didesnė, nei kartotinio projekto. Taip yra dėl to, kad kartotinis projektas jau kažkam buvo sukurtas. Jei jis sukurtas, reiškia statybos leidimus galima gauti greičiau ir pigiau. Gerai, kad namai negali judėti, nes kitu atveju jie susitiktų kur nors, kaip dvi damos vienodomis suknelėmis, o tada be skandalo neapsieitume. NT rinkoje viskas yra kiek kitaip, čia viskas išlieka labai individualu net ir su kartotiniais projektais.

nuosavo namo projektas

Nuosavo namo projektai paprastai yra unikalūs ir labai originalūs. Tai reiškia, kad tokio namo niekas daugiau nebeturi. Tai bendras architekto ir namo šeimininko darbo vaisius, mintys ir lūkesčiai. Aišku, dar labai daug kas priklauso ir nuo turimų investicijų, banko paskolų. Jei investicijos didelės, galima sukurti tokius namus, kurie puikuosis pusėje iš Lietuvos architektūrinių ir interjero dizaino leidinių, o gal net ir užsienyje. Tokiu būdu tai bus netiesioginis visuomenės įvertinimas.

Dabar labai svarbu kurti namus taip, kad jie būtų ne tik originalūs, bet ir atitiktų A energetinės klasės reikalavimus. Tai reiškia, kad jis turi būti ir ekologiškas ir taupus, panaudojantis gamtos resursus ir labai praktiškas. Tai apriboja kai kurių sprendimų naudojimą, todėl viskas priklauso nuo architekto sumanumo, nes būtent jam reikia gauti statybos leidimus.

Taigi, jums spręsti, ką pasirinkti – kartotinį projektą ar unikalų nuosavo namo projektą. Architektas Arvydas Katilius jums gali padėti abiem variantais.

nuosavo namo projektai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *