Ikiteisminis skolų išieškojimas – privalumai ir trūkumai

Jei jums skolinga įmonė ar fizinis asmuo, iš karto kreiptis į teismą nėra būtina. Kur kas dažniau pirmiausia taikomas ikiteisminis skolu isieskojimas, kurį vykdo antstoliai ir skolų išieškojimo bendrovės. Kreipiantis tereikia pateikti skolą įrodančius dokumentus ir skolų išieškojimas iš karto gali būti pradėtas. Aptarkime, kokie gi šio varianto privalumai ir trūkumai.

  • Privalumai

Pirmiausia, ikiteisminis skolų išieškojimas yra greitas būdas pradėti procesą. Šiuo atveju nereikia begalės dokumentų, pažymų ar ieškinio. Skolų išieškojimo bendrovei reikia pateikti tik pagrindinius dokumentus ir pasirašyti paslaugų teikimo sutartį. Taip sutaupoma nemažai laiko, juk pasiruošimas teismui bei teismo laukimas trunka ne keletą dienų. Kitas ikiteisminio skolų išieškojimo privalumas –nepatiriamos  išankstinės išlaidos. Tiek antstoliui, tiek skolų išieškojimo bendrovėms už paslaugas mokama, kai skolų išieškojimas pilnai įvykdytas, t.y. kai kreditorius atgauna skolą. Ikiteisminio skolos išieškojimo privalumu taip pat galima pavadinti skolų išieškojimo bendrovių iniciatyvumą. Kadangi šios įmonės atlygį gauna tik kai skola pilnai grąžinta, jos suinteresuotos tai atlikti kuo greičiau ir sklandžiau. Raštiškas raginimų grąžinti skolą siuntimas, supažindinimas su negrąžinimo pasekmemis ir betarpiškas skolų išieškojimo įmonių bendravimas su skolininku dažniausiai duoda rezultatų ir skola būna grąžinta net ir be teismo. Taip pat kartais naudingas ikiteisminio skolų išieškojimo proceso lankstumas. Kai nėra galiojančio teismo sprendimo, kreditorius ir skolininkas, tarpininkaujant skolų išieškojimo bendrovei, gali tartis dėl abiems pusėms palankaus varianto. Dažniausiai tai būna skolų išieškojimas dalimis, skolos padengimas materialinėmis vertybėmis ir kt.

  • Trūkumai

Ikiteisminio skolų išieškojimo metu negali būti taikomos kai kurios griežtos priemonės, kurioms reikalingas teismo sprendimas. Pavyzdžiui, skolų išieškojimo bendrovės taikomas ikiteisminis skolų išieškojimas, negali būti nukreiptas į skolininko nekilnojamąjį turtą. Taip pat ikiteisminio išieškojimo metu negali būti areštuojama skolininko sąskaita. Tad šį skolų išieškojimo būdą galima vadinti lanksčiu, tačiau pagrįstu skolininko geranoriškumu.

Bendrai tariant, ikiteisminis skolų išieškojimas naudingas tuomet, kai situacija nėra problematiška, skolininkas teigiamai nusiteikęs skolos grąžinimo klausimu, o kreditorius taip pat atviras susitarimams ir kompromisams.

Skolas padeda išieškoti patyrę teisininkai. Daugiau informacijos apie tai rasite čia: https://teisineskonsultacijos.lt.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *