Ką daryti jog nuosavas namas netaptų galvos skausmu?

namas 

Tiek butas, tiek nuosavas namas reikalauja tam tikros priežiūros ir atsakomybių. Žinoma, visi rūpinamės savo būstu, stengiamės laiku atlikti remontą, puoselėjame ne tik vidinį namų jaukumą, bet ir techninę pastato būklę. Tačiau yra  situacijų, kai nuosavas būstas sukelia daug rūpesčių. Pavyzdžiui, dėl stichinių nelaimių padarytos žalos ar įvykus namo vagystei, kartais savininkams tenka minti ne tik kelių institucijų, bet netgi ir teismų slenksčius. Ką daryti, kad nuosavas namas netaptų galvos skausmu? Štai keletas patarimų:

  • Būsto draudimas

Nekilnojamojo turto draudimas – tai puiki galimybė apsisaugoti nuo daugybės rūpesčių. Į draudimo sutartį įtraukiamos aplinkybės, kurioms esant bus kompensuojamos būsto remonto išlaidos. Dažniausiai draudimo polisą sudaro draudimas nuo gaisro, gamtos stichijų padarytos žalos, apiplėšimo, turto suniokojimo ir kitų nelaimių. Daugiau informacijos apie būsto draudimą ir profesionalias konsultacijas rasite internetinėje svetainėje unohub.lt.

  • Vandentiekio/ dujų/ elektros sistemos priežiūra

Skirkite pakankamai dėmesio jūsų nekilnojamojo turto techninei būklei. Bent kartą per metus atlikite profilaktinį vandentiekio sistemos, dujų, elektros instaliacijos patikrinimą. Esant bent menkiausiam šių sistemų gedimui ar netinkamam veikimui, nedelsiant pašalinkite iškilusius trikdžius.

  • Laiku atlikite remontą

Kartais nemažai rūpesčių gali sukelti iš pažiūros menki pastato vidiniai ar išoriniai defektai. Pavyzdžiui, laiku nesutvarkyta anga stoge liūties metu gali sukelti viduje esančio turto užliejimą. Todėl visuomet stenkitės kuo greičiau pašalinti būsto techninius trūkumus.

  • Pasirūpinkite turto saugumu

Net jeigu esate apdraudę savo būstą nuo visų įmanomų nelaimingų atsitikimų, jo saugumu turite pasirūpinti ir patys. Išvažiuodami į kelių dienų ar savaičių kelionę užsukite visus vandentiekio ir dujų vamzdžius bei įsitikinkite kad užrakinote visus įėjimus į namą. Nepalikite namuose didelių santaupų jei išvykstate ilgesniam laikotarpiui. O poreikiui esant, įsirenkite prie namų ar namuose vaizdo stebėjimo kameras.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *