Kada ir kaip naudojamas vandens ir nuotekų siurblys?

Nuotekų siurbliai skirti vandens valymui ir perkėlimui, todėl jų gali prireikti įvairiuose gyvenimo situacijose. Dažniausiai parduodami nuotekų siurbliai yra skirstomi į tokius, kurie skirti namų buitiniam naudojimui ir daug galingesnius aparatus, kurie dažniausiai pritaikomi ūkininkavime arba pramonėje. Tad norint išsirinkti, koks nuotekų siurblys reikalingas Jums, pirmiausia reikėtų susipažinti su populiariausiais siurblių tipais.

Fekaliniai siurbliai

Dažniausias pasirinkimas, kai reikalingas nuotekų siurblys, yra fekaliniai siurbliai. Jie pritaikyti labai užteršto vandens pumpavimui. Todėl puikiai tinka nuotekų siurbimui, taip pat gali būti naudojami tuomet, kai reikia iš patalpų išpumpuoti daug nešvaraus vandens. Jeigu pumpuojamas labai užterštas vanduo su priemaišomis, reikėtų rinktis specialius fekalinius siurblius su smulkintuvu.

Drenažiniai siurbliai

Tokio tipo vandens siurblys reikalingas, kai reikia išvalyti vandenį. Šie siurbliai gali išvalyti nestipriai užterštą vandenį, todėl dažniausiai naudojami tokiam vandeniui kaip vandens telkinių ar lietaus nuotekų vandeniui išvalyti ar perpumpuoti. Tokio tipo nuotekų siurblys taip pat padės, jeigu reikalinga išvalyti patvinusias patalpas. Tad daugiausiai tai buitiniams poreikiams naudojami siurbliai. Jie gali būti įvairių techninių charakteristikų, todėl reikėtų rinktis pagal tai, kokiam vandens kiekiui siurblys yra skirtas. Kartais tokį siurblį gyventojai įsigijo gyvendami nuosavuose namuose vien tam, kad netikėtiems atvejams būtų galima jį panaudoti.

Siurbliai su hidroforu

Tokio tipo vandens siurblys dažniausiai naudojamas vasarnamiuose, soduose ar sodybose, kur reikalinga išgauti vandenį, tačiau tam nesinori gręžti gręžinio. Tokiu atveju galima sukomplektuoti vandens siurblį su hidroforu, kuris pakels vandenį ir taip galėsite naudotis vandeniu. Tai labai patogus sprendimus, kuris dažnai pritaikomas Lietuvos vietovėse, kur vanduo yra paviršinis ir tam, kad jį pasiektume, nereikia gręžti gilaus gręžinio ar šulinio. Tokio tipo siurblys su hidroforu gali būti įvairių komplektacijų, priklausomai nuo vandens poreikio.

Giluminiai siurbliai

Tokio tipo siurbliai yra pritaikyti didelio vandens kiekio pakėlimui. Dažniausiai jie naudojami gręžinių ir šulinių vandeniui pakelti. Todėl tokio tipo siurblys taip pat tinka baseinų vandens perpumpavimui, taip pat juos kartais renkasi ūkininkai, kai nori išpumpuoti vandenį iš laukų. Kartais toks siurblys naudojamas ir kaip nuotekų siurblys, jeigu pumpuojamas vanduo yra užterštas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *