Kaip padidinti savo galimybes gauti būsto paskolą

Būsto paskolos gavimas kai kuriems žmonėms gali atrodyti tarsi kopimas į Everestą, o dabartinė nuolatos auganti infliacija ir ekonominė krizė daugeliui žmonių šio tikslo siekimą dar labiau apsunkino. Tačiau, laimei, vis dar yra būdų, kaip galite padidinti savo galimybes gauti būsto paskolą.

Nesitikėkite, kad „patiksite“ kiekvienam kreditoriui

Nors kiekvienas kreditorius privalo vadovautis įstatymuose numatytais vartotojų mokumo vertinimo kriterijais, kreditoriai taip pat gali taikyti ir savo papildomas vidines taisykles bei metodus, kurie sugriežtina visą paskolos suteikimo procesą. Žinoma, jei atitiksite kreditorių taikomus kriterijus, būsto paskolą galite gauti labai greitai. Tačiau jei didelės dalies sąlygų neatitiksite, tikimybė, kad jūsų paraiška bus atmesta, gerokai išaugs.

Tačiau vartotojai, kurie turi vidutinį kredito reitingą, patenka į savotišką „pilkąją zoną“, kurioje vertinimas bus pagrįstas keliais veiksniais, pvz., tokiais kaip:

  • Paskolos, kurią norite imti, dydis. Ar norite pasiskolinti 90 000 eurų, 120 000 eurų, 160 000 eurų ar kt.?
  • Kiek esate sutaupę įnašui. Kuo didesnis įnašas, tuo mažesnė rizika, kad būsite vertinami kaip labiau rizikingi klientai.
  • Jūsų darbas, darbo stažas ir pajamos. Ar dirbate pagal terminuotą arba neterminuotą darbo sutartį, ar dirbate savarankiškai, ar turite nuosavą verslą ir kt.
  • Jūsų kredito reitingas ir kredito istorija. Tai yra vieni pagrindinių veiksnių, lemiančių jūsų būsto paskolos paraiškos vertinimą.
  • Jūsų išlaidos. Kreditoriams svarbu ir tai, kokias išlaidas patiriate kiekvieną mėnesį ir kaip leidžiate savo pinigus.
  • Jūsų turimi finansiniai įsipareigojimai. Tai gali būti tiek kreditinės kortelės skola, tiek ir greitasis kreditas, automobilio paskola ar kt.

Patikrinkite savo kredito ataskaitą

Turite įtikinti kreditorius, kad esate finansiškai drausmingi ir galite grąžinti būsto paskolą. Vienas iš būdų, kaip jie tai išsiaiškina, yra jūsų kredito ataskaitos patikrinimas, tokiu būdu nustatant, kokia iki šiol buvo jūsų kreditų ir paskolų grąžinimo istorija. Jūsų kredito ataskaitoje yra pateikiama informacija apie jūsų turėtas ir turimas banko sąskaitas, kredito korteles, turėtas ir vis dar pilnai nepadengtas paskolas, kai kurių mėnesinių mokesčių (pvz., komunalinių, telekomunikacijų ar kt.) mokėjimo istorija ir kt.

Taigi, labai naudinga dar prieš kreipiantis į pasirinktus kreditorius patikrinti savo asmeninę kredito ataskaitą, tokiu būdu lengviau išsiaiškinant, kaip ji atrodo ir kaip ji galėtų būti vertinama kreditorių akimis. Be to, jei kredito ataskaitoje rasite klaidų, pašalinę jas galėtumėte pagerinti ir savo kredito reitingą.

Ar galima gauti būsto paskolą turint blogą kredito reitingą

Prasta kredito istorija nebūtinai automatiškai eliminuoja jūsų galimybes gauti būsto paskolą, tačiau tikrai gali jas sumažinti. Kad turėtumėte kuo didesnę tikimybę gauti paskolą, prieš pateikdami paraišką paskolai gauti, skirkite laiko savo kredito reitingui pagerinti.

Visų pirma, jei turite ne vieną kredito kortelę, kurios jau kurį laiką nenaudojote, atsisakykite jų. Net jei jūsų kredito kortelės yra pilnai padengtos, kreditoriai jas vertins kaip jūsų turimus finansinius įsipareigojimus, todėl norint padidinti savo galimybes sulaukti teigiamo kreditorių atsakymo, vertėtų nenaudojamų kredito kortelių atsisakyti.

Taip pat visuomet laiku apmokėkite visas sąskaitas. Nors iš pirmo žvilgsnio tai atrodo akivaizdu, tačiau nustebtumėte sužinoję, kiek daug žmonių nemato nieko blogo keliomis dienomis ar savaitėmis praleisti įvairių mokesčių sumokėjimą. Dauguma praleistų mokėjimų atsispindi ir jūsų kredito ataskaitoje, tokiu būdu pabloginant jūsų kredito reitingą, todėl jei praleisite bent vieną telekomunikacijų sąskaitos apmokėjimą, tai gali reikšti pakankamai daug – net jei jums iš pirmo žvilgsnio tai atrodė kaip menkniekis. Todėl, jei įmanoma, pasirinkite tiesioginį debetą, kad būtumėte tikri, jog mokėjimai atliekami laiku.

Nesikreipkite dėl kitų paskolų prieš kreipdamiesi dėl būsto paskolos

Jei jau kurį laiką dairotės būsto paskolos ir kreditoriai jau spėjo įvertinti jūsų mokumą, kad sužinotumėte, kokio dydžio būsto paskolą galėtumėte gauti, būsto paieškos laikotarpyje jokiu būdu nesikreipkite dėl kitų paskolų, kadangi prieš pat būsto paskolos sutarties pasirašymą kreditoriai papildomai patikrins jūsų mokumą, o papildomas finansinis įsipareigojimas pablogins jūsų kredito reitingą ir gali sumažinti galimybes gauti norimo dydžio paskolą.

Taip pat nepamirškite vieno svarbaus veiksnio – kuo daugiau paskolų paraiškų yra pateikiama per trumpą laiką, tuo mažesnė tikimybė, kad jums bus suteikta paskola, nes tai kreditorių akimis gali būti traktuojama kaip desperatiškas siekis gauti paskolą.

Sumažinkite išlaidas prieš kreipdamiesi dėl būsto paskolos

Nenustebkite, jei kreditoriai norės pamatyti ir jūsų banko sąskaitos išrašus, kad susidarytų geresnį vaizdą apie jūsų patiriamas išlaidas, tokiu būdu patikrindami, ar jūsų pajamos atitinka nurodytą darbo užmokesčio dydį ir kokios yra jūsų paskutinės išlaidos.

Todėl naudinga pagalvoti, kaip galėtumėte sumažinti savo patiriamas išlaidas, o mokėjimus, kurie jūsų manymu kreditoriams galėtų pasirodyti nepriimtini (pvz., mokėjimai už loterijos bilietus), atlikti grynaisiais pinigais. Be to, prieš įsigyjant būstą visuomet verta pradėti gyventi šiek tiek taupiau. Persikraustymo išlaidos yra didelės, todėl kiekvienas sutaupytas centas reiškia didesnį biudžetą nenumatytoms išlaidoms padengti.

Sutvarkykite dokumentus, kad viskas vyktų greičiau

Kreditoriai, prieš priimdami sprendimą dėl būsto paskolos suteikimo, turi gauti dokumentais pagrindžiamus įrodymus apie jūsų gaunamas pajamas, išlaidas ir kt. Todėl prieš kreipiantis dėl būsto paskolos visuomet yra naudinga sutvarkyti ir paruošti visus kreditoriams reikalingus dokumentus, kad paskolos paraiškos apdorojimo procesas vyktų sklandžiau ir greičiau. Kreditoriams reikalingų dokumentų sąrašas paprastai būna pateikiamas jų oficialiame tinklalapyje. Tuo tarpu, jei jūsų mokumo vertinimo procese jiems kils papildomų neaiškumų ir prireiks daugiau duomenų, apie tai jie jus informuos, todėl būkite pasiruošę pateikti tai, ko jie gali prašyti.

Jei paskolos paraiška atmesta, neskubėkite žengti kitų žingsnių

Jei jūsų pateikta būsto paskolos paraiška buvo atmesta, stabtelėkite. Jokiu būdu neskubėkite teikti naujos paraiškos kitiems kreditoriams, kadangi pernelyg daug paraiškų sugadins jūsų kredito reitingą. Vietoj to, pirmiausia dar kartą patikrinkite savo kredito ataskaitą, kredito reitingą ir atidžiai įvertinkite gaunamų pajamų bei turimų finansinių įsipareigojimų santykį. Galbūt ką nors praleidote?

Jei rasite klaidų ir jas ištaisysite, gali pagerėti jūsų kredito reitingas. Tačiau jei tokių klaidų nėra ir kreditoriai jūsų paraišką atmetė dėl objektyvių priežasčių, pvz., dėl pernelyg didelių finansinių įsipareigojimų, dėl žemo kredito reitingo, kuris pablogėjo dėl anksčiau laiku nepadengtų paskolų, ir kt., turėtumėte imtis priemonių, kurios padėtų jūsų kredito reitingą pagerinti.

Jei sistemingai dirbsite ties savo asmeninio kredito reitingo gerinimu ir stengsitės sumažinti patiriamas išlaidas bei padidinti turimą pradinį įnašą, galiausiai kreipdamiesi į pasirinktus kreditorius dėl būsto paskolos turėsite kur kas didesnę tikimybę sulaukti teigiamo kreditorių atsakymo. Todėl visuomet elkitės labai apgalvotai ir racionaliai. Kiekvienas jūsų veiksmas turi atoveiksmį, todėl pasistenkite užtikrinti, kad prieš kreipdamiesi dėl būsto paskolos elgiatės teisingai ir nedarote klaidų tvarkydami savo asmeninius finansus.

Daugiau informacijos apie būsto paskolas skaitykite: https://www.saldo.com/lt-lt/paskolos/busto-paskola/

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *