Kaip rūpintis veido oda šaltuoju sezonu?

Šaltas oras, esant žemai santykinei oro drėgmei, kenkia mūsų odai, todėl ji išsausėja ir pleiskanoja, tad rekomenduojama pamaitinti veidą įvairiomis priežiūros priemonėmis. Ne tik sausas oras, bet ir patalpų šildymas atvėsus orams dar labiau išsausina odą. Rezultatas? Niežulys, pleiskanojimas.

Odos sveikatos peržiūra svarbi ne tik dėl išvaizdos, bet ir dėl to, kad oda atlieka daugybę esminių kūno užduočių, apsaugo organizmą nuo daugybės virusų ir bakterijų, su kuriais žmogus susiduria kiekvieną dieną. Taip pat, vasarą tinkamos priemonės odą apsaugo nuo ultravioletinių saulės spindulių.

Jei turite jautrią odą, rinkitės drėkinamąjį kremą, kurio sudėtyje nėra daug įvairiausių sudedamųjų dalių. Po maudymosi tepkite drėkinamąją priemonę tiesiai ant drėgnos odos, kad drėkinamoji priemonė galėtų geriau susigerti į odą.

Pakanka kartą per dieną nusiplauti veidą, rankas, kojas, tarp odos raukšlių. Nors galite kasdien prausti rankas ir kojas, nebūtina kiekvieną dieną naudoti muilo ar prausiklio šioms vietoms. Apribokite karšto vandens ir muilo naudojimą. Jei jaučiate odos niežėjimą, trumpai nusiprauskite po drungnu dušu ar vonioje su nedirginančiu prausikliu. Iš karto po to patepkite riebiu kremu arba vazelino tipo drėkinamuoju kremu. Švelniai nusausinkite odą. Per daug valant odą nuo paviršiaus pašalinama natūrali odos drėgmė. Nuvalykite odą, bet nepersistenkite.

Nepamirškite, kad kambario drėkintuvai gali būti labai naudingi gerai odos būklei palaikyti. Tačiau būtinai išvalykite įrenginį ir pakeiskite vandenį pagal gamintojo instrukcijas, kad išvengtumėte pelėsių ir grybelių. Išėjus iš namų, apsaugokite save nuo vėjo. Uždenkite veidą ir naudokite vazelino pagrindu pagamintą lūpų balzamą. Venkite didelio šalčio. Kai kuriems žmonėms šalta lauko temperatūra gali sukelti odos sutrikimus arba nušalimą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *