Kaip tinkamai dezinfekuoti paviršius?

Paviršių valymui patariama naudoti neutralų ploviklį, šiuo plovikliu galima valyti dažniausiai liečiamus paviršius: durų rankenas, stalviršius, šviesos jungiklius, turėklus, lifto mygtukus ir kt. Taip pat svarbu atlikti viešųjų tualetų, vonios, sanitarinių mazgų valymą. Nuvalius paviršius vandeniu su muilu arba paviršiams  skirtu buitiniu valikliu ir tik tuomet  dezinfekuoti. Valymui gali būti naudojami dezinfekantai efektyvus prieš virusus, pvz., 0,1 proc. natrio hipochloritas ir kiti virusus veikiantys produktai. Valyti reikia pradėti nuo mažiausiai užteršto ploto, link labiausiai užteršto ploto, kad nešvarumai nepasklįstų į kitas  mažiau nešvarias vietas. Dezinfekantų gamintojai nurodo kokiems  paviršiams jie tinkami. Aukšta vandens temperatūra žudo bakterijaas, virusus ir sterilizuoja paviršius, tokia  plovimo technologija plačiai naudojama prekybos centruose, restoranuose, gamybos ir maisto pramonėje. Aukšto slėgio valymo įrenginiai yra patogūs  ir lengvai naudojami plaunant vaikų žaidimų aikšteles, prižiūrint kiemus, parko suoliukus ir kitus objektus.

Koks gali būti dezinfekanto toksino poveikis sveikatai?

Dezinfekanto poveikis yra galimas kvėpavimo takams. Patariama dezinfekcinius skysčius ruošti gerai vedinamoje patalpoje, neturėtų būti kitų asmenų ar naminių gyvūnų, o baigus dezinfekciją gerai išvedinti patalpą. Valant paviršius būtina naudoti kaukę ar respiratorių, gumines pištines, vienkartinę prijuostę, o panaudojus apsaugos priemones  reikia sudėti į plastikinį maišą ir šalinti kartu su buitinėmis atliekamomis.

Valymo ir dezinfekavimo priemonės

Dezinfekavimo priemonės yra skirtos  įvairių paviršių  valymui. Paviršių ir įrankių dezinfekcijai galima rinktis purškiamus dezinfekcinius skysčius, valomasias servetėles arba koncentruotus skysčius. Purškiami produktai gali būti skysčio arba putų pavidalu. Valomosios putos savo sudėtyje neturi alkoholio, formaldehidų ir fosfatų, bet yra papildytos antibakteriniais komponentais, tai praktiška priemonė naudoti sveikatos prižiūros skyriuose, SPA ir grožio salonuose esantiems paviršiams. Purškiamas dezinfekcinis  skystis taip pat tinkamas naudoti medicinos, sanatorijų, slaugos namų, kirpyklų, mokyklų zonose, esantiems paviršiams valyti. Medicinos įrankiams valyti puikiai tinkamos dezinfekcinės servetėlės. Dezinfekcinės priemonės, vienos pradeda veikti iškart, kitos po minutės ar po pusės minutės nuo užpurškimo. Dažniausiai tai piklauso nuo podukto sudėties ir paskirties.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *