Kiliminės dangos valymas namuose ir valymo įmonėse

Kiliminės dangos valymas tai užduotis, kurią galite atlikti patys arba patikėti valymo įmonės profesionalams. Šiame straipsnyje atsakysime, kokios klaidos daromo valant kilimus namuose ir valymo įmonėse.

Kiliminės dangos valymas namuose

Visi žinote, kad kilimus reikia reguliariai siurbti dulkių siurbliu. Šį paprastą darbą dažnai atliekame dar būdami vaikai, todėl gerai mokame tai daryti. Kilimo nepavyks gerai išsiurbti tik vieninteliu atveju – jeigu maišelis, kuriame dulkių siurblys renka nešvarumus yra perpildyta. Tada sumažėja technikos galia ir valymas nėra efektyvus.

Ką darote, kai ant kilimo išpilamas skystis – kava, vynas ar riebalai? Galbūt stipriai supanikuojate ir imate kuo greičiau ir smarkiau trinti beatsirandančią dėmę? To daryti nepatartina, geriau nusiraminti, surasti lengvai įsigeriantį audinį ar popierių ir švelniais judesiais juo nusausinti kilimą. Lengvai trinant skystis susigers į skudurėlį, o valant stipriai, įsigers į giluminius kilimo sluoksnius ir visiškai pašalinti dėmę bus sudėtinga. Kiliminės dangos valymas atsiradus šviežiai dėmei turi būti atliekamas iš karto, kol dėmė neįsisenėjo.

Mitai apie kilimų valymą

Jau aptarėme kelis populiariausius būdus kaip valoma kiliminė danga. Tačiau žmonės dažnai turi daug klaidingų įsitikinimų, kuriuos vertėtų paminėti. 

1. Mitas. Kilimas gali susitraukti. Kai kurie kilimai yra linkę trauktis, pavyzdžiui, vilnoniai, tačiau profesionaliai atliekamas kiliminės dangos valymas padeda išvengti šios problemos. Profesionalai žino, kokios priemonės tinka būtent vilnoniams kilimams tam, kad jie nesusitrauktų. Tačiau namuose skalbiant šį tekstilės gaminį ir naudojant nepritaikytus valiklius susitraukimo galite neišvengti.

2. Mitas. Dažniau valomi kilimai greičiau purvinasi. Jeigu pastebėjote, jog dažnai valomas jūsų kilimas vėl greitai tampa nešvarus, greičiausiai patikite jį ne itin geriems valytojams. Kilimas gali greitai išsipurvinti, jeigu nebuvo visiškai išskalauta chemija, sutrikdytas grindų dangos PH balansas, danga nebuvo gerai išskalauta. Taigi, kiliminės dangos valymas gali būti atliekamas ir dažnai, tačiau reikėtų darbą patikėti patikimai įmonei, turinčiai ne vienų metų patirtį.

Nesusiviliokite itin žemomis kilimų valymo paslaugų kainomis, nes valymas gali neatitikti jūsų lūkesčių, geriau turėkite profesionalų partnerį, kuriam visada galėsite patikėti savo kilimus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *