Medienos apdirbimas ir programinė įranga

medienos apdirbimasMedienos apdirbimas – procesas, reikalaujantis ne tik kvalifikuotų specialistų, tačiau ir pažangios medžio apdirbimo staklių įrangos. Medienos apdirbimo pramonėje siekiama neatsilikti nuo bendrų gamybos modernizacijos tendencijų ir rūpinamasi naujausiais robotizacijos ir automatizacijos sprendimais bei įranga. Svarbiausia užduotimi šiandien medienos apdirbimo įmonėms tampa resursus tausojančių darbo metodų pritaikymas ir tam efektyviausiai tarnaujanti įranga.

Ketvirtosios pramonės revoliucijai jau įsibėgėjus, vis dar baiminamasi dėl robotų įtakos prie gamybos linijų dirbančiam ar medienos apdirbimą valdančiam personalui. Tačiau net ir ateitimi dvelkianti pažanga technologijų srityje, naujausios mašinos bei automatikos sistemos visados bus tik trečia – papildoma – ranka savo darbą geriausiai išmanančiam darbuotojui.

 

Prie medžio apdirbimo staklių visada reikalingas žmogus

Bet kurioje medienos apdirbimo įmonėje visiška kontrolė nebus suteikiama mašinai, bent jau ne artimiausiu metu. Medžio apdirbimo staklės reikalauja reguliaraus kvalifikuoto darbuotojo įsikišimo ir kontrolės. Staklių operatoriai valdo ir kontroliuoja automatines arba pusiau automatizuotas medžio apdirbimo stakles, ir dalyvauja gamybos ar apdirbimo procese priklausomai nuo atliekamų darbų (tikslusis pjaustymas,  drožimas, gręžimas, tekinimas, frezavimas, medžio detalių gamyba). Kita vertus, žmogus nebėra pajėgus užtikrinti itin tikslių mechaninių užduočių – už tai jau kuris laikas atsakingos mašinos ir jų programinė įranga.

 

Technologiniai sprendimai šiuolaikinei medžio pramonei

Medienos apdirbimo staklių modernizavimo pagrindas – darna tarp mašinos ir jos programinės įrangos. Siekiant tikrai efektyvių rezultatų mažinant sunaudojamus resursus ir didinant produktyvumą, būtina pasirūpinti, kad mašinos „smegenys“ veiktų išvien su kokybiškomis, masinei gamybai pritaikytais įrenginiais.

„Siemens“ produktų pasiūloje yra ne tik industrinio lygio pjovimo, frezavimo, presavimo, šlifavimo mašinos, bet ir joms tobulai tarnauti pritaikyta programinė pramonės automatizavimo ir procesų kontrolės įranga. Simatic, Simotion, CNC Sinumeric – populiarios „Siemens“ sistemos, siūlančios neįtikėtiną tikslumą, lankstumą gamybiniams poreikiams ir įvairiems mašinų parametrams. Šių sistemų programos yra pritaikytos idealiai įgyvendinti visus numatytus medienos apdirbimo darbus galutiniam produktui pasiekti.

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *