Mikroautobusų nuoma: pasitikrinkite savo vairuotojo pažymėjimą

mikroautobusų nuomaAutomobilių nuoma Lietuvoje tapo visiškai įprastu reiškiniu. Sugedo automobilis – nuomojamės savaitei ar kelioms kitą, kol tas bus pataisytas. Reikia pasirodyti prieš draugus, gimines ar verslo partnerius – išsinuomojame prabangesnį automobilį. Reikia su draugais važiuoti prie jūros – dairomės vienatūrio ar mikroautobuso. STOP! Šioje vietoje stabtelkime ir gerai pasvarstykime, kokio automobilio iš tikrųjų reikia.

Jei važiuojate 7 asmenys, nuomokite drąsiai Wolksvagen Sharan, Ford Galaxy, Opel Zafira, Seat Alhambra, Renault Espace, Toyota Previa, Chrystler Voyager ir kitus panašius automobilius. Jei kompanija didesnė – 9 žmonės, prireiks jau mikroautobusiuko Opel Vivaro, Renault Traffic, Ford Transit, Citroen Jumper ir panašaus. Tada reiktų pradėti domėtis, kokie yra… jų svoriai. Pagal KET, B kategorijos vairuotojo teises turintiems asmenims leidžiama vairuoti lengvuosius automobilius – iki 3000 kg. svorio. Jei jie didesni, reikalingos kitos kategorijos teisės – C, jei tai sunkvežimis arba D, jei tai mikroautobusas. Taigi, jei važiuojate 10 ir daugiau, jums greičiausiai reikės jau D kategorijos teisių. Joms išsilaikyti prireiks ir ilgų bei brangių kursų, egzamino „Regitroje“ + laiko, kol teisės bus perdarytos (tada turėsite B ir D kategorijas, o tai turi būti pažymėta vairuotojo pažymėjimo antroje pusėje). Pagalvokite, ar to tikrai reikia? Gal autobusiuką vairuosite pirmą ir paskutinį kartą?..

Mikroautobusų nuoma gali išspręsti nemažai problemų, bet kategorijos problemą išsprendžia tik vairuotojas. Jei jūsų kompanijoje tokio nėra, teks samdytis mikroautobusą su vairuotoju. Mikroautobusų nuoma su vairuotoju yra brangesnė, tačiau pasirinkę šią paslaugą visuomet būsite tikri, kad kelionė bus sėkminga, nes: a) vairuotojas yra profesionalas, todėl negeria ir jaučia atsakomybę už vežamus žmones, b) vairuotojas jau yra susipažinęs su transporto priemone arba yra jos savininkas, tad techninių nesklandumų rizika mažėja, c) mažiau rūpesčių su mikroautobuso paėmimu ir grąžinimu, nes tai padaro pats vairuotojas.

Taigi, jei kompanija didelė, drąsiai samdykite mikroautobusą su vairuotoju ir lėkite prie jūros. Ir ne tik prie jūros. Galite lengvai susiorganizuoti ir keliones į užsienį, pavyzdžiui Angliją, Daniją, Vokietiją. Aišku, prisidės vairuotojo apgyvendinimo išlaidos, tačiau būsite tikri, kad važiuosite be rūpesčių ir saugiai.

Mikroautobusų nuoma vis populiarėja, nes mes mėgstame keliauti saugiau ir patikimai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *