Odontologai pataria: kaip paskatinti vaikus prižiūrėti burnos ertmę?

vaikai

Prižiūrėti savo burnos ertmę mes mokomės dar vaikystėje. Mokyklose seselė dažniausiai informuoja vaikus, kaip svarbu, kad dantukai kiekvieną dieną sulauktų reikalingo dėmesio. Tuo pačiu vykdomi ir reguliarūs vizitai pas odontologą, kuris ne tik apžiūri dantukus, tačiau tuo pačiu paaiškina, kodėl svarbu jais rūpintis ir kaip rūpintis visa burnos ertme kad ji ilgą laiką išliktų tvarkinga. Kadangi sveika burnos ertmę tuo pačiu yra ir graži burnos ertmė.

Odontologai Kretingoje pastebi, kad vaikučių dantys genda vis labiau ir tuo pačiu mažieji vis mažiau dėmesio skiria savo burnos ertmei. Tai liūdina, kadangi šiuo metu egzistuoja itin platus skirtingų priemonių pasirinkimas, kurie padeda kur kas paprasčiau prižiūrėti dantukus ir tuo pačiu sutaupyti daug laiko. Nepaisant to, dažnas vaikas vaikystėj negauna tinkamų įpročių, kurie vėliau jam taip pat kenkia ir paprasčiausiai dantų priežiūra tampa antraeilis kasdienini darbas.

Stomatologai Kretingoje iš savo patirties dalinasi patarimais, kurie gali padėti paskatinti vaikučius kur kas labiau prižiūrėti savo dantukus. Svarbu skatinti tai daryti ir tuo pačiu išmokyti taisyklingai tai daryti.

Pirmiausia rekomenduojama jiems paaiškinti, kodėl reikia prižiūrėti burnos ertmę. Pavyzdžiui, kad neprižiūrint dantukų jie paprasčiausiai iškris ir tokiu atveju teks nešioti dirbtinius dantis. Atrodo, kad tokio tipo priemonės yra galbūt kiek per daug gąsdinančios? Tačiau tikrai ne, kadangi tai labai padeda vaikams suvokti, kodėl toks dalykas kaip burnos priežiūra apskritaiyra reikalinga. tuo pačiu vaikams reikia paaiškinti, kad kuo jie geriau prižiūrės dantukus – tuo apsilankymas pas specialistą bus retesni. Suprantama, kad odontologai Kretingoje, nors ir paslaugas teikia labai švelniai ir maloniai, tačiau daugeliui žmonių vis dar yra laba gąsdinanti paslauga, kurios norėtųsi išvengti. Tokiu atveju vaikai gali pradėti rūpintis savo dantukais, visa burnos ertme ir džiaugtis, kad reguliarūs apsilankymais pas stomatologą visada sėkmingi.

Tuo pačiu labai naudinga vaikui nupirkti specialias priemones, kurios gali garantuoti, kad dantukų valymas bus sėkmingas, greitas ir paprastas. Tiesiog šiuo metu yra labai daug specialių priemonių, kurios dantų priežiūros darbus padaro kur kas malonesniais. Kad ir elektrinis dantų šepetukas, kuris tarsi masažuoja dantenes, kad valymas tampa kur kas malonesnis. Tokio tipo priemonės gali paskatinti vaikučius skirti dėmesio savo dantukams ir padėti jiems puikiai atrodyti.

Taip pat skatinant vaikučius valytis dantukus reikia nepamiršti, kad kuo jie geriau prižiūrės burnos ertmę – tuo daugiau saldumynų galės valgyti. Ir čia tikrai yra labai glaudus ryšys, kuris paskatina įvertinti galimybes ir jomis pasinaudoti. Paprasčiausiai, suvalgius saldainių ir iškart po to išsivalius dantukus – visiškai panaikinamas blogis, kuris juose slypi. Tai tam tikra prasme saldumynų valgymas jau nebėra  toks blogas dalykas, ir kuo labiau vaikas prižiūrės savo dantukus – tuo daugiau saldainių jis galės suvalgyti. Privalumas labai didelis, tad juo pasinaudoti tikrai verta. Svarbiausia skirti laiko paaiškinimams, kadangi vaikai labai greitai pamiršta, kas jiems yra sakoma. Būtent aktyvus kartojimas atveria kelius rasti pačią greičiausią informaciją ir sėkmingai džiaugtis tinkamai perduotu įpročiu.

Kuomet vaikas išmoks tinkamai prižiūrėti savo burnos ertmę – vėliau visą gyvenimą is tinkamai elgsis su tuo įpročiu. Žinoma, labai svarbu skatinti jį mokytis ir naudotis naujomis priemonėmis. O sveika šypsena yra ir graži šypsena. Tad leiskite sau atrodyti puikiai ir parduokite tinkamus įpročius vaikui.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *