Patarimai norintiems kilti karjeros laiptais

Kilti karjeros laipteliais nori tiek žemesnes pareigas užimantys motyvuoti darbuotojai, tiek vadovaujančio personalo gretose dirbantys specialistai. Ne retai pradėję darbą įmonėje padalinio vadovo pareigose darbuotojai po kurio laiko tampa netgi generaliniais direktoriais. Perkėlimas į aukštesnes pareigas toje pačioje darbovietėje turi daug privalumų – tam nereikalinga personalo atranka, darbo vietos keitimas ar prisitaikymas prie naujo kolektyvo. Visiems, norintiems kilti karjeros laiptais, bus naudingi šie patarimai:

  • Stenkitės siekti tik geriausių rezultatų

Kiekvienoje darbovietėje darbuotojai vertinami pagal pasiektus rezultatus. Tad visada siekite būti  produktyviu ir vienu geriausių darbuotojų. Žinoma, tai nereiškia, kad greitai ir lengvai pakilsite karjeros laiptais. Juk darbuotojai gali būti paaukštinami tik susiklosčius tam tikroms aplinkybėms (atsiradus pareigybių pertvarkymo galimybei ir pan.), kurių kartais gali tekti palaukti ne vienerius metus. Tačiau jei visą tą laiką būsite geriausiųjų tarpe, atsiradus naujo aukščiausio vadovo poreikiui, tapsite pirmuoju kandidatu į jo vietą.

  • Esant galimybei rodykite iniciatyvą

Jei darbovietėje planuojama personalo atranka ieškant vadovo, išreikškite norą taip pat tapti vienu iš svarstytinų variantų. Jei esate pasiekę gerų rezultatų, į jūsų rodomą iniciatyvą bus atsižvelgta, o įmonės savininkas apsvarstys galimybes jus paaukštinti pareigose.

  • Gerai sutarkite su kolektyvu

Kuomet organizuojama personalo atranka, be teorinių ir praktinių būsimo vadovo žinių vertinamas ir komunikabilumas, mokėjimas prisitaikyti bei diplomatija. Į šias savybes atsižvelgiama ir planuojant įmonėje dirbantį darbuotoją perkelti į vadovo pareigas. Tad nuo pat pirmos darbo įmonėje dienos stenkitės sutarti su kolektyvu, nekonfliktuoti ir užsitarnauti darbuotojo, su kuriuo lengva bendrauti vardą.

Nepamirškite, kad būti paaukštintam pareigose darbovietėje, kurioje dirbate, nėra vienintelė galimybė kilti karjeros laiptais. Net ir turėdami darbą galite pasidomėti kitais pasiūlymais. Kitoje įmonėje organizuojama personalo atranka aukštesnėms pareigoms užimti gali tapti puikia galimybe pakeisti darbą į geresnį nei turite šiandien. Neprarasdami motyvacijos ir ieškodami naujų galimybių anksčiau ar vėliau pasieksite savo tikslą  – savo karjeros viršūnę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *