Seksas reikalingas…ir dar kaip!

Ne visos moterys sutvertos tobulam idiliškam gyvenimui, kai kas vakarą tą pačią valandą  grįžta išalkęs vyras, norintis toli gražu ne vien garuojančios vakarienės…Tiesą sakant, ne visos ir ne visi jaučia poreikį prisiekti amžiną meilę prie altoriaus, įforminti santykių teisėtumą „zakse“ ar tiesiog „apgyvendinti“ dantų šepetėlį kito žmogaus vonios kambaryje, taip simboliškai išreiškiant rimtą požiūrį į esamus santykius. Tačiau tai nereiškia, jog moteris, neturinti pastovaus partnerio, turi pasmerkti save asketiškam senmergės gyvenimui su tuzinu kačių, o vyras, bijodamas būti išvadintas patinu, galvojančiu tik apie vieną, privalo užgniaužti savyje  verdančią seksualinę energiją. Seksas – vienas prigimtinių poreikių, kurių nepatenkinimas veikia neigiamai tiek fiziškai, tiek psichologiškai. Jei prisimintume garsiąją Maslow piramidę, primityviausi fiziologiniai poreikiai, kuriems priskiriamas ir seksas, užima garbingą apatinę pakopą. Tik realizavus pastarosios elementus, galima kalbėti apie tokius aukštesnius poreikius kaip socialiniai santykiai, karjera ar savęs realizacija. Vadinasi, prieš smerkiant moteris bei vyrus, kurie, neturėdami pastovaus partnerio šalia, pradeda domėtis, ką siūlo sex pažintys, derėtų pagalvoti dar kartą ir pabandyti įsivaizduoti save pastarųjų vietoje: ar ilgai iškęstumėte sekso „dietą“?

Sex pažintys, atsakingai pasirinkus partnerius, moterims padeda išvengti problemų, kurias gali sukelti sekso trūkumas:

  • nervingumas, amžina nuotaikų kaita (perspektyva gyventi amžino PMS’o pasaulyje tikrai nevilioja);
  • savivertės trūkumas, meilės sau sumažėjimas („jei manęs niekam nereikia, vadinasi esu niekam tikus“);
  • depresija ir kiti rimti psichikos sutrikimai.

Vyrams, savo ar ne savo noru pasmerktiems gyventi asketišką gyvenimą be intymių santykių, paruošta ne ką kuklesnė neigiamų pasekmių puokštė:

  • pscihologinės problemos, įtakojamos sumažėjusios savivertės;
  • išaugusi susilpnėjusios erekcijos ir priešlaikinės ejakuliacijos tikimybė;
  • impotencija, kurios pavojus vyresnio amžiaus vyrui, neturinčiam pastovių lytinių santykių, yra labai didelis.

Idealiausiu atveju intymūs santykiai išsirutulioja taro dviejų žmonių, jaučiančių tarpusavio emocinį ryšį bei nusprendusių įteisinti santykius. Tačiau ne paslaptis, jog gyvenime ne viskas vyksta pagal iš anksto sudėliotą scenarijų: kažkas, turėdamas iš pažiūros tobulus santykius, nukrypsta į „kairę“, o kažkas, neturėdamas artimo žmogaus, pasiduoda pagundai sužinoti, ką gi siūlo tos sex pažintys. Niekas iš šalies neturi teisės vertinti ar smerkti kito žmogaus poelgio, padaryto laisva valia. Tai – kiekvieno asmeninis apsisprendimas, svarbiausia gebėti susitaikyti su vieno ar kito poelgio pasekmėmis.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *