Sekso lėlės – reali pagalba vienišiams

Ar jums kada nors kilo mintis, kas nutiktų jeigu nustotumėte mylėtis? Kadaise seksualinis gyvenimas buvo laikomas ypač svarbiu, mat intymūs santykiai vertinti kaip sunkiai prieinamas dalykas. Šiandien mes gyvename kur kas liberaliau, todėl aistros varžymas – kur kas retesnis reiškinys ir dažnu atveju nepriimtinas. Taigi kaip jis veikia mūsų organizmą? Internetinė apklausa atskleidė dažniausiai pasikartojančias priežastis, dėl kurių sąmoningai nusprendžiama, o ne dėl tam tikrų aplinkybių, susilaikyti nuo lytinių santykių. Dauguma žmonių įvardijo ne po vieną priežastį. Daugiausia apklaustųjų įvardijo neplanuotą nėštumą. Būdai save pamaloninti lieka masturbacija, kuri iš esmės kenkia vyrams, arba naujausiomis technologijomis sukurta sekso lėlė, kuri daugumos nuomone, visais atvejais ilgalaikis ir saugus variantas. Lyginant su moterimis, gal būt turinčias plintančių lytinių ligų, kitaip vadinama prostitucija. 


Kita vertus, šiais reklamuojama gausu veiksmingų kontraceptinių priemonių, kurios stipriai kenkia moterų sveikatai. Taigi, jei tai vienintelis argumentas atsisakyti kūniškų malonumų, nederėtų atmesti kitų būdų save patenkinti. Tokiu atveju psichologai pataria savęs neversti vaikytis sunkiai pasiekiamų partnerių. Gerokai svaresni emociniai argumentai. Greičiausiai žmogus kenčia po skaudžių skyrybų, išgyveno kokią nors traumuojančią patirtį ir kol kas seksualiniams santykiams yra nepasirengęs. Tokioje situacijoje, vyrui norint save patenkinti, lieka ne daug variantų. Vienas iš jų eiti į klubą bei ieškoti sau vienos nakties partnerės, kur greičiausiai bus susilaukiama daug neigiamų atsakymų, suvartota nemažai alkoholio bei išvaistyta krūva pinigų. Kiti renkasi masturbaciją, kuri vyro psichinę būklę veikia neigiamai, o treti naudojasi neseniai Lietuvoje atsiradusia sekso lėle, su kuria vyras gali išlieti visą save kaip tik nori bei kada tik jam patogu. Yra šansų, kad seksualinis susilaikymas turi savų privalumų, visgi moksliniai tyrimai atskleidžia gerokai daugiau tykančių pavojų. Vienas iš jų yra lytinės funkcijos sutrikimas. . Įrodyta, kad ilgalaikis lytinių santykių nebuvimas gali skatinti erekcijos sutrikimus. Atlikti tyrimai rodo, kad stipriosios lyties atstovai, užsiimantys seksu bent kartą per savaitę, dvigubai rečiau patiria lytinės funkcijos sutrikimų nei tie, kurie mylisi rečiau arba apskritai jau ilgą laiką to nedaro. Kuo vyras vyresnis, tuo labiau ilgalaikis seksualinių santykių neturėjimas kenkia erekcijai. Be to, ilgas sekso atsisakymas vyrams neretai gresia ir priešlaikine ejakuliacija, kai šie vėl atnaujina seksualinį gyvenimą. Kitas veiksnys, įtakojantis lytinių santykių nebuvimą yra didesnė depresijos rizika. Tyrimai atskleidžia, kad suaugusieji vyrai, vengiantys lytinių santykių, stojus akistatai su stresu kur kas sunkiau jį įveikia. Tuo metu organizme išsiskiria kur kas daugiau streso hormonų, nei įprastai, todėl jaučiamas didesnis nerimas, susierzinimas, dažnu atveju nežinojimas kaip elgtis. Ilgainiui šis poveikis didina depresijos tikimybę, mažina psichinį stabilumą. Viskas dėl to, kad mylintis, ypač patiriant orgazmą, organizme išsiskiria didelis kiekis laimės hormonų, padedančių įveikti neigiamas mintis ir jausmus. 

Vokietijoje atliktas tyrimas atskleidė, kad lytiškai neaktyvūs vyrai dažniau suserga širdies bei kraujagyslių ligomis. Reguliariai lytiškai santykiaujančių žmonių organizmuose imunoglobulino yra maždaug 30 % daugiau nei lytiškai neaktyvių. Šis antikūnas saugo organizmą nuo įvairias ligas sukeliančių patogeninių mikroorganizmų. Kūniškų malonumų atsisakę žmonės serga dažniau nei jais besimėgaujantys.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *