Slauga ir jos tipai

Slauga apima plačią dalį asmens sveikatos priežiūros spektre. Į ją įeina sveikatos priežiūra, ugdymas ir stiprinimas, sveikatos išsaugojimas, profilaktinės procedūros mažinančios ligų ar jų padarinių rizikas. Be fizinės dalies, slauga apima ir asmens socialinę bei psichinę priežiūrą. Slauga gali būti suteikiama tam skirtoje įstaigoje arba namuose. Priklausomai nuo paciento būklės, tai gali būti trumpalaikė arba ilgalaikė slauga, taip pat dalinė arba visiška. 

Kada yra suteikiama slauga?

Kuomet asmeniui yra nustatoma liga, arba jos padariniai jau nebeleidžia atlikti tam tikrų žmogiškųjų funkcijų savarankiškai, gydytojo nurodymu gali būti priskirta slauga. Pagal žmogaus savijautą, jo fiziškai galimas atlikti funkcijas bei jo galimybes yra parenkamas tinkamas slaugos tipas. Jeigu asmens priežiūra nesudaro daug medicininių dalių ir yra artimieji, kurie gali padėti rūpintis, slauga būna tik dalinė. Kai pacientui reikia nuolatinės priežiūros ir medicininių procedūrų, slauga gali būti teikiama tam skirtoje įstaigoje. Žmogus yra vertinamas pagal tam tikrą bazinę lentelę, kurioje yra nurodyti atitinkami kriterijai. Pagal juos yra nustatomas specialiosios slaugos poreikis. Atsakyme yra nurodoma, kokio laipsnio specialiosios slaugos poreikis yra nustatytas ir pagal jį sprendžiama, kur bus suteikta slauga. Jei reikalinga nuolatinė slauga, yra lengviau tai atlikti įstaigoje tiek pačiam pacientui, tiek jį prižiūrinčiam personalui. 

Koks yra slaugos gavimo procesas?

Matant, kad žmogaus fizinė ar psichologinė būklė trukdo jam atlikti kasdienius darbus, orientuotis aplinkoje, trikdomas socialinis gyvenimas, galima kreiptis dėl slaugos. Pirmiausia jam pačiam arba jo atstovui reikia kreiptis į jį gydantį gydytoją. Pateikiamas prašymas dėl vietos slaugos namuose arba tam skirtoje įstaigoje. Gydytojas atlieka išsamia paciento būklės analizę ir jo nurodymu yra išduodamas raštas slaugai gauti. Patvirtinus visus paciento asmens duomenis ir ligos diagnozę, pagal bazinio funkcionavimo lentelės kriterijus yra nustatomas slaugos reikalingumas ir jam yra suteikiama galimybė gauti slaugą. Jei pacientas neatitinka nė vieno iš nurodytų nurodytų kriterijų, slauga nebus suteikiama. Geriausia šiuos dalykus yra aptarti su gydytoju, kuris žino paciento būklę ir gali patarti kreiptis dėl slaugos gavimo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *