Stiprintuvai namuose? Kam?

stiprintuvas Pioneer

Jei jau planuojate įsigyti geras garso kolonėles, gal reiktų pagalvoti ir apie stiprintuvą? Mintis gera, bet ar tikrai pagrįsta?

Kam stiprintuvai reikalingi namuose? Priežastys yra trys:

  1. Jūsų namuose nuolatos vyksta vakarėliai. Tikriausiai nė vienas vakarėlis neapsieina be geros garso technikos – DJ pulto, kolonėlių, mikrofonų. Stiprintuvai tokiu atveju atlieka visų prietaisų jungiklio ir suderintuvo funkciją. Labai gerai turėti tokį prietaisą, kuris būtų lengvai prijungiamas ir konfigūruojamas.
  2. Mėgstate muziką klausytis iš įvairių prietaisų? Prie kolonėlių reikia prijungti namų televizorių, kompiuterį, išmanųjį telefoną, planšetę ir mp3 muzikos prigrūstą USB atmintinę? Tiesa, dar reikia ir karaokė mikrofono… Turėsite daug bėdos ir mažų mažiausiai laidų raizgalynę. Turint stiprintuvą to tikrai nereikės, nes šiuolaikiniai stiprintuvai visus minėtus prietaisus prijungia itin greitai ir nesudėtingai.
  3. Kuriate muziką ir jums reikalinga itin kokybiška technika? Stiprintuvas todėl ir vadinamas „stiprintuvu“, kad sustiprina garso galią ir signalą. Tokiu būdu gausite itin kokybišką garsą ir muzikos galėsite klausytis kaip profesionalas.

Atminkite, kad čia kalbame apie namus. Dažnai namuose itin daug decibelų galinčių skleisti prietaisų nėra daug, tačiau jei gyvenate miške, tokių apribojimų kaip ir nėra.

Kai kas pasakytų, kad viską darant tvarkingai, stiprintuvas nereikalingas. Jei jums reikia tik pasižiūrėti filmą ar koncertą per kompiuterį, tikrai nereikia. Kompiuteris pats gali atstoti stiprintuvą, nes į jį galima prijungti ir mikrofoną, ir USB atmintinę, ir HDMI kabelį televizoriui. Tokiu būdu paprastiems veiksmams 2000 eurų ir daugiau kainuojančio stiprintuvo tikrai nereikia. Pakaks tik kokybiškų kolonėlių.

Beje, šiuolaikiniai stiprintuvai turi ir galimybę signalą gauti bevieliu ryšiu (Wi-Fi), todėl vertėtų paanalizuoti šį duomenų perdavimo būdą ir nuspręsti, ar jį galima panaudoti tikslingai. Jei taip, atminkite, kad tame pačiame kambaryje esant daugiau prietaisų naudojančių Wi-Fi, galimi ryšio sutrikimai.

Garso stiprintuvai yra gaminami tiek mėgėjams, tiek profesionalams. Populiariausi prekės ženklai – Pioneer, Onkyo, Yamaha, Denon, Sonos, Bose, Marantz ir t.t. Jų įsigyti galima specializuotose parduotuvėse ir internetu. Ten beje, pigiau keliasdešimt erų, tad sutaupyti irgi galima.

1 comment / Add your comment below

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *