Nesusidūrę su statybomis ir namo įrengimu žmonės paprastai nežino nuo ko pradėti darbus. Jei sklypo, mūro, kiti bendrastatybiniai darbai yra daug maž aiškūs, tai namo inžinerinių sistemų įrengimas atrodo kaip tamsus miškas. Šildymo sistemos įrengimas yra vienas iš svarbiausių, nes reikia gerai suplanuoti viską tam kad būtų patogu gyventi ir netektų gailėtis dėl priimtų ne visai protingų sprendimų. Šildymo sistemos įrengimas yra brangus, jis tarnaus bent 20 metų ir dar ilgiau, todėl ką nors pakeisti vėliau bus ne taip lengva, o galbūt ir neįmanoma be kapitalinio remonto. Nuo ko pradėti?
Šildymo šaltinis
Visų pirmą ką reikia padaryti, gerai apgalvoti koks šildymo šaltinis jums patogiausias. Jeigu norite kambariuose turėti radiatorius, tuomet reikės išvedžioti tik keletą vamzdžių ir pakabinti radiatorius. Jeigu norite, kad pagrindinis šildymo šaltinys būtų grindininis šildmas, reikia paruošti jam pagrindą. Pakloti apšiltinimo sluoksnį, betoną sutvirtinti armatūra arba naudoti specialius paklotus šildymo vamdeliams tvirtinti. Rezultatas toks pats abiem atvejais, kuo storesnis betono sluoksnis, tuo didesnis šilumos kiekis akumuliuojamas. Visų šių vamzdynų išvedžiojimo darbų jums gali nereikėti, jeigu nuspręsite šildytis patalpas šiltu oru. Jums reikės tik sumokėti šilumos siurblio montavimo kaina ir distanciniu pulteliu valdyti kada norite šildyti namus.
Šildymo katilai
Statant namą reikia iš anksto nuspręsti kokį šildymo būdą rinksitės. Pagal tai reikės statyti tam tikro diametro kamino. Žinomą, kaminą galima pastatyti ir su platesnėmis angomis ir vėliau jas pritaikyti pagal pasirinktą katilo tipą. Jeigu pasirenkate grindininį šildymą, galite naudoti įvairius šildymo katilus. Atminkite vieną dalyką, kūrenant malkinį katilą į grindis negalima leisti 70 laipsnių karščio vandens, todėl šildymas kietu kuru naudojant grindininį šildymą galima tik tokiu atveju, kai yra papildomai įrengta akumuliacinė talpa perteklinei šilumai kaupti.
Šilumos reguliavimas
Įsirengiant šildymą namuose, labai svarbu patogiai reguliuoti šilumos poreikį. Naudojant kieto kuro katilus to galima pasiekti tik su granuliniu katilu. Pilnai automatinis arba individualus reguliavimas galimas su dujiniu katilu, naudojant geoterminį šildymą arba šilumos siurblį.