Dėl vyraujančios paklausos pagrindiniai kompiuterių gamintojai orientuojasi į nešiojamųjų kompiuterių rinką, o štai stacionarių kompiuterių plėtra lėtesnė ir asortimentas daug mažesnis. Tačiau be jokios abejonės vis dar išlieka tokių sričių, kur daug patogiau yra naudoti stacionarius kompiuterius. Tad gamintojai juos taip pat tobulina ir pasiūlo rinkai įvairių naujienų.
Pagrindinės kompiuterio dalys yra: centrinis procesorius, pagrindinė plokštė, operatyvinė atmintis (RAM), vaizdo plokštė, kietasis diskas. Perkant naują stacionarų kompiuterį labai svarbu, kad būtų teisingai pasirinkti šie komponentai, nes tai užtikrins kokybišką ir funkcionalų kompiuterio darbą.
Pirkdami stacionarų kompiuterį, pirmiausia, turėtumėte žinoti kaip jį naudosite – kokiems darbams ar žaidimams – ir apsispręsti dėl galimo pirkinio biudžeto. Taip bus lengviau išsirinkti jums tinkamiausią kompiuterį. Stacionarūs kompiuteriai, skirti paprastiems darbams, gali atlikti interneto operacijas ir apdoroti dokumentus. Jeigu tokiu kompiuteriu norėsite žiūrėti filmus, šie gali strigti, o žaidimai gali ir visai nepasileisti. Kad to išvengtumėte, kompiuteryje turi būti įmontuota geresnė plokštė.
Kompiuteriai namams paprastai būna vidutinio lygio. Nes jie skirti ne tik elementariems darbams atlikti, bet ir žiūrėti filmus, žaisti kai kuriuos žaidimus. Tad juos gali rinktis dauguma vartotojų, be to šie kompiuteriai ypač labai brangūs.
Jeigu kompiuteris skirtas žaisti kompiuterinius žaidimus, tai reiškia kad jis yra galingas ir turi ypač gerus sudėtinius komponentus. Tokie kompiuteriai gali lengvai apdoroti įvairiausius grafinius elementus. Labai dažnai pirkėjai, pirkdami šiuos kompiuterius, sudedamąsias jų dalis pasirenka patys pagal savo poreikius. Šie kompiuteriai yra gana brangūs.
Išsirinkę jums tinkamiausią stacionarų kompiuterį, tikrai netaupykite klaviatūrai ar pelei. Nes tai taip pat labai svarbūs periferiniai elementai. Pavyzdžiui, pigi pelė sunkiai slys, todėl žymeklis gali pradėti virpėti ar kilti kitokių panašių problemų. Tikrai nepatartina rinktis labai pigius bevielius šiuos komponentus. Jeigu nenorite skirti didelės sumos moderniausiems įrenginiams, tuomet geriau žiūrėti, kad šie būtų laidiniai, nes gali kilti įvairių signalo problemų. Svarbiausia, kad pelė būtų patogi jums dirbti ir atitiktų jūsų delno dydį. Be to, stacionarūs kompiuteriai turėtų naudoti būtent tokiems kompiuteriams, o ne nešiojamiems skirtą pelę. Priešingu atveju, pelė bus ne tokia patogi. Taip pat rekomenduotina, kad kompiuterio klaviatūra būtų standartinė su kuo mažiau papildomų mygtukų, kurie praktiškai nereikalingi. Tokia klaviatūra bus patogesnė ir ilgiau tarnaus.