Renkantis baldus svarbios ir rankenėlės

rankenėlės

Žmonės visais laikais norėjo gyventi patogiai bei gražiai. Tik, priklausomai nuo aplinkybių bei galimybių, skiriasi minėto poreikio realizavimas. Protėviai gyveno olose ir „dekoruodavo“ šių sienas kaip tik išmanydavo. Seneliai ar tėvai gyveno tais laikais, kai baldai bei tapetai buvo vienodi visų kaimynų namuose. O kokias tendencijas galima išskirti žvelgiant į šių dienų realijas interjero srityje? Šiandien mums atsiveria plačios pasirinkimo galimybės, pradedant geriausiai poreikius atitinkančio meistro paieška ir baigiant smulkiausiomis furnitūros detalėmis. Skeptikui gali kilti klausimas, negi taip nėra ką veikti, jog galvą turi sukti rankenelės bei šių pasirinkimas? Aišku, kai kurie į tokias detales nesigilina ir jų parinkimą palieka baldus gaminsinčiam meistrui ar, pirkdami jau pagamintus baldus, rankenėles priima kaip faktą, neįtakojantį pasirinkimo. Tačiau nemažai ir tokių, žinančių, kokį svarbų vaidmenį, kalbant apie baldus, vaidina furnitūta bei nenorinčių, jog tos mažos rankenėles taptų priežastimi, kas dieną gadinsiančia nervus.

Vaizdžiai tariant, rankenelės yra „tarpininkas“ tarp baldo ir žmogaus, tad, nieko keisto, jog pastarosios nusipelno ir atskiro straipsnio. Tai puikiausiai suprasite tik tada, jei šios „imsis“ nepatogiai, bus sunkiai valomos ar tiesiog darkys baldo išvaizdą. Juk rankenėlės, kaip primena „Joldija“ atstovai, atlieka ne tik praktinę, bet ir estetinę funkciją.

Kai kuriai atvejais, pavyzdžiui, kalbant apie virtuvės baldus, tenka nuspręsti, ar rankenelės, įvertinus dizainą bei praktiškumą, apskritai yra reikalingos (gali būti naudojama „push–up“ Sistema ar kiti techniniai sprendimai). Pasirinkus teigiamą atsakymą, prasideda pats paieškų „malonumas“. Medinės, metalinės, stiklinės, „D“ formos, įleidžiamos, varstomos, taškinės..? Variantų, tarpusavyje besiskiriančių tiek funkcionalumu, tiek išvaizda, iš tiesų daug. Kaip ir kitos baldų detalės, taip ir rankenelės (ar jų nebuvimas) gali būti mados reikalas, tačiau sprendimas turėtų būti priimtas įvertinus pasirinkto baldų modelio ypatybes bei praktinius aspektus. Apsvarstykite faktą, ar rankenėles, kurias liesite kasdien, bus lengva valyti (ypač kalbant apie virtuvės baldus), ar šios bus patogios. Furnitūra, kaip žinia, lemia didelę dalį baldų kainos, tad galutinį sprendimą gali lemti ir finansinis niuansas.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *