3 dažniausios odontologinės problemos

Odontologijos klinika turėtų tapti kiekvieno save gerbiančio piliečio nuolatinių apsilankymų vieta. Burnos sveikata ir higiena – svarbus faktorius. Kiekvienas trokšta turėti gražią šypseną, gaivų kvapą, ir nevaržomą galimybę valgyti tai, ką nori. Tačiau liūdna tiesa ta, jog į odontologus kreipiamės tik tada, kai nebegalime kęsti danties skausmo. Skausmas – tai simptomas, pranešantis, jog negaluojame. Ir dažnai tas negalavimas būtų išvengiamas, jei tik įprastume lankytis pas odontologus reguliariai – profilaktinėms apžiūroms. Žemiau pateikiame 3 dažniausias burnos ertmės negalavimus, kuriems galima užkirsti kelią.

blogas kvapasBlogas burnos kvapas. Visi bent kartą esame patyrę tą nemalonų jausmą, kai, kitam pravėrus burną, pasklinda nosį raukti verčiantis kvapas. Žinoma, tai gali nutikti kiekvienam (ir rytais nutinka visiems) – kartais tai priklauso nuo maisto, kurį valgome, kartais – dėl per mažo dėmesio higienai, tačiau dažniausiai blogą burnos kvapą sukelia bakterijos, kurios renkasi ant liežuvio, vidinių žandų pusių ir dantenų. Bakterijos atsiranda dėl jau minėtos higienos stokos – patartina dantis valyti mažiausiai du kartus per dieną – arba dėl kitų burnos ertmės problemų, tokių kaip dantenų ligos, ertmių atsiradimo dantyse (jose gali įstrigti maisto likučiai, kurie pūdami ir sukelia nemalonų kvapą) arba išsausėjusios burnos. Jei jūs jaučiate, kad jus dažnai kamuoja blogas burnos kvapas, nelaukite, kol tai jums kažkas pasakys pastabą. Odontologijos klinika yra vienintelė vieta, kurioje jums suteiks reikiamą pagalbą.

Dantų irimas (ėduonis). Ėduonis yra antra pagal dažnumą liga JAV (pirmoje – peršalimas). Dantys pradeda irti tada, kai dantų paviršių esančios apnašos susijungia su cukrumi ir kitomis medžiagomis, kurios patenka su maistu. Šita reakcija sukuria rūgštį, kuri iš lėto pradeda skaidyti kietuosius dantų audinius.

Parodontozė. Tai – rimta dantenų liga. Tyrimai parodė, jog šis negalavimas artimai susijęs su širdies smūgiais ir insultais. Parodontozė yra infekcija, susidariusi dantenose. Tai viena dažniausių priežasčių, kodėl suaugę žmonės praranda dalį ar net visus dantis. Dantų valymas ir profilaktinės apžiūros vaidina didelį vaidmenį norint užkirsti kelią šiai ligai. Todėl niekada neužmirškite – odontologijos klinika turėtų tapti reguliarių apsilankymų vieta, o ne griebimasis už šiaudo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *