Kas yra verslo valdymo sistema ir kam ji reikalinga?

Verslas yra rinka, kurioje sunku pasimesti, dėl to daugeliui reikalinga pagalba ir verslo valdymo sistemos. Verslo valdymo sistema (ERP – Enterprise Resource Planning) – programinė įranga, skirta įmonės valdymui kompiuterizuoti, gali būti įtraukta ir integruota į visus įmonės verslo procesus, kad palengvintų apskaitą, efektyvų visų resursų panaudojimą, kontaktų valdymą, efektyvią tiekimo grandinę našumui užtikrinti, įmonės analizei. Kadangi Lietuviškas terminas VVS neturi tiesioginio angliško atitikmens, nėra aiškios tokios programinės įrangos klasifikacijos, todėl kai kurie Lietuvos gamintojai tuo piktnaudžiauja ir gana paprastas apskaitos programas pavadina skambiu VVS vardu. Taip pat kartais visa verslui skirta programinė įranga (ne tik ERP sistemos) yra vadinama VVS vardu. Tokios sistemos diegimą siūlančios įmonės atsižvelgia ne tik į įmonės veiklą, bet ir individualiai parenka sistemos modulius, kad būtų kuo paprasčiau valdyti savo verslą. Tokia sistema optimizuoja turimus įmonės resursus, pradedant darbuotojais ir baigiant logistika. VVS funkcionalumas yra būtinas didelėms įmonėms, tačiau mažos įmonės taip pat dažnai naudoja šią programą, kad užtikrintų sklandų darbą. Kadangi sėkmingi verslai nesustingsta, o tik plečiasi, valdyti verslą tokiomis inovatyviomis programomis bus tik lengviau ir paprasčiau.

Verslo valdymo sistema susideda iš modulių, kurie yra integruoti kiekvienam verslui pagal procesus ir detales

Jeigu Jūsų verslui logistikos procesų valdymas nėra aktualus, tikrai atsakingas paslaugų teikėjas šių modulių už Jus neintegruos. Resursų planavimas, valdymas, taip pat logistika ir žmonių valdymas yra labai svarbūs bet kuriai pieno perdirbimo įmonei. VVS prisitaiko prie segmento, į kurį orientuojasi verslas, ir nesukuria nereikalingų segmentų be jokios naudos. Visas dėmesys sutelktas į tuos įmonės procesus, kurie atneša didžiausią pelną.

Daugeliu atvejų įmonės integruoja šias verslo valdymo sistemas:

  • santykių su klientais valdymas;
  • dokumentų/sutarčių valdymas;
  • logistikos valdymas;
  • projektų valdymas;
  • pardavimų vadyba;
  • užsakymų valdymas;
  • užduočių valdymas;
  • kontaktų valdymas.

Kaip įdiegti įmonės valdymo sistemą programinėje įrangoje? 

Nuolatiniai darbuotojai to padaryti negali, todėl už sklandų modulių montavimą atsakinga šią paslaugą teikianti įmonė. Kadangi viską reikia daryti profesionaliai, tenka pasikliauti paslaugų teikėju. Žinoma, kaip išmokti elgtis toje sistemoje? Iš pradžių VVS nebuvo taip lengva perprasti, juk tai nauja rutina darbe, tačiau pasitelkus ekspertus ir mokymus moduliais po savaitės gali pasinaudoti net ir nelabai atviri naujovėms žmonės. Įmonių vadovams labai svarbu pasirinkti patikimus partnerius ir paslaugų teikėjus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *