Odontologija: kodėl implantai yra geriau už protezus?

Ar netekote danties? Tada tikriausiai ką tik išgyvenote dar vieną atostogų sezoną, vengdami šeimos nuotraukų, nes jums gėda dėl savo šypsenos. Panašu, kad laikas ieškoti sprendimo. Moderni odontologija tikrai turi ką pasiūlyti.

Be to, kad jaučiatės nepatogiai socialinėje aplinkoje, dantų spragų užpildymas yra svarbus dėl įvairių sveikatos priežasčių. https://vingioklinika.lt pristato dantų atkūrimo priežastis ir atsakome, kodėl dantų implantai yra geriau už protezus.

Kodėl svarbu atkurti trūkstamus dantis?

Be to, kad pagerintumėte šypsenos išvaizdą, taip pat svarbu pakeisti trūkstamus dantis dėl šių 4 priežasčių:

1: Kaulo praradimas – be stimuliacijos iš danties šaknų, jūsų žandikaulio kaulas pamažu blogės. Dėl to jūsų veidas gali atrodyti įdubęs ir pasenęs.

2: slenkantys dantys – nors dantys atrodo įsitaisę, jie iš tikrųjų gali lėtai nuslysti į tuščią vietą, kurią paliko trūkstamas dantis. Dantų dreifas gali apsunkinti dantų valymą ir sukelti sąkandžio problemų.

3: Valgymo sunkumai – netekus dantų gali būti sunkiau valgyti subalansuotą mitybą. Pavyzdžiui, sunku nulaužti maisto kąsnius be visų priekinių dantų.

4: Kalbos problemos – dėl šypsenos spragų kalbėdami su kitais galite imti švepluoti.

Odontologija: implantai ar protezai?

Netekus dantų protezų nešiojimas gali pakeisti tarpą, tačiau ilgainiui jį reikės pakeisti, nes išnyksta ir kaulas, laikantis šaknis. Dėl to dantenos toje vietoje susitraukia, todėl dantų protezai atsilaisvina.

Kita vertus, dantų implantai buvo pagaminti iš medžiagų, kurios yra draugiškos žmogaus audiniams. Dantų implantai gali tinkamai palaikyti ir paskleisti kramtymo metu susidarantį spaudimą ant žandikaulio. Taigi, dantų implantai gali padėti išsaugoti kaulą ir užkirsti kelią dantenų susitraukimui.

Be to, chirurginiu būdu į žandikaulį įstačius dantų implantą, odontologas gali uždėti pakaitinį dantį ant danties implanto nereikalaujant danties formavimo, kitaip nei dedant dantų tiltelius. Netekus kelių dantų, dantų tiltams palaikyti galima naudoti ir dantų implantus. Arba, jei nelieka natūralių dantų, dantų implantai gali būti naudojami ir protezų tvirtinimui sustiprinti.

Apibendrinant galima teigti, kad dantų implantai pagerina kramtymo gebėjimą, išsprendžia palaidų protezų judėjimo problemą, stiprina pasitikėjimą savimi ir tinka ilgalaikei burnos sveikatai. Tai pažangi procedūra, kurią suteikia moderni odontologija. Ja pasinaudoti išties verta! Apsilankykite https://vingioklinika.lt ir Jums padėsime.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *