Kiekvienam apie nuosavą verslą galvojančiam žmogui kyla vienokių ar kitokių neaiškumų. Svarbus klausimas yra atsiperkamumas. Sudėtinga, reikalauja nemažai skaičiuoti… Kita vertus, situaciją palengvina verslo plano skaičiuoklė.
Verslo plano skaičiuoklė prieinama internete (kaip ir daugybė dalykų šiais interneto ir išmanumo laikais). Įsijungi kompiuterį, įrašai reikiamus žodžius ir nardai po informacijos laukus. Gal ne visada, bet dažniausiai randi. Ir tai džiugina, nes planuojant imtis ekonominės veiklos tikrai svarbu, kad informacijos paieška būtų turininga. O kartu ir tikslinga.
Finansai – žodis saldus. Bet ar visada? Ne. Kartais tai būna lygtys, daug nežinomųjų. Būtent todėl ir reikalingi ištekliai, kuriais pasinaudojant verslo pradžia gali būti gerokai sklandesnė. Skaičiuoklės nauda įsitikinama iš karto. Panašiai kaip ir kalkuliatoriaus. Kai neaišku, kiek bus 999 x 77, imi ir suskaičiuoji ir galbūt padėkoji tam, kuris sukūrė tokį daiktą. Tik verslo plano skaičiuoklė perkeltine prasme galėtų būti siejama su sinoptikais – pastarieji prognozuoja orą, o skaičiuoklė – verslo perspektyvas ir rezultatus.
Tikriausiai įdomu, ar skaičiuoklė apskritai verta dėmesio. Gal tai tik muliažas? Gal nereikėtų pasitikėti? Pasirodo, kaip tik verta pasitikėti. Kuria kryptimi bemąstytume, aiškėja, kad tokia verslui skirta priemonė padeda sužinoti, ar projektas atsipirktų. Tai labai geras orientyras, nes kitu atveju situacija, tikėtina, būtų panaši į būrimą iš kavos tirščių. Na, o pasinaudojant skaičiuoklės funkcionalumu priartėjama prie verslo kūrimo.
Verslas ir skaičiavimas – neatsiejami dalykai. Ir net tada, kai tų skaičių kone begalybė ir kai jie primena chaosą, atsakymus sudėlioti padeda produktyvus ir liaupsių nusipelnęs įrankis – verslo plano skaičiuoklė. Svarbu, kad ir ji pati būtų aiški, antraip galvosūkių padaugėtų.
Sutikite, projekto atsiperkamumas nėra bereikšmis. Netgi atvirkščiai. Nuo to, ar sumanymas atsipirks, priklauso, ar bus kas nors pradedama. Tinkamai skaičiuojant ne tik rizika mažesnė, bet ir verslo startas greitesnis. Jei norite valdyti įmonę, pirmiausia tenka susipažinti su skaičiais, reiškiančiais pelną ir išlaidas, pasirašyti verslo planą. Ir tuomet – į priekį.