Populiariausios paskolų rūšys Lietuvoje

paskolosNors ekonominė krizė jau, galima sakyti, praeityje, daugelio Lietuvos gyventojų finansinė padėtis vis dar nėra pavydėtina, lyginant su kitomis Europos sąjungos narėmis. Mūsų MMA (minimalus mėnesinis atlyginimas) yra pats mažiausias, o degalų, maisto ir paslaugų kainos – vienos didžiausių. Toks kontrastas tikrai nesudaro patogių gyvenimo sąlygų. Nuolatinis pinigų stygius ne tik neleidžia atsinaujinti gyvenamosios aplinkos, garderobo ar buities įrenginių, tačiau darosi sunku pasirūpinti ir kasdienėmis reikmėmis, kaip maistas ar degalai. Dėl šių priežasčių lietuviai vis dažniau kreipiasi pagalbos į bankus ar kreditų įmones, prašydami suteikti įvairių rūšių paskolas. Trumpai apžvelkime kiekvieną iš jų.

Greitosios paskolos. Šiuo metu tokios paskolos ypač populiarios. Jas gali gauti kiekvienas, turintis 18 metų ir banko sąskaitą. Greituosius kreditus teikia kreditų įmonės. Paprastai šias paskolas galima gauti 1 valandos bėgyje (dažniausiai greičiau, per kelias minutes), užpildžius nesudėtingą formą, kurioje prašoma nurodyti šeimos mėnesines pajamas, išlaidas ir įsipareigojimus kitoms kreditavimo institucijoms. Šių paskolų grąžinimo laikotarpis – iki 1 mėn. Taip pat greitieji kreditai žinomi dėl didelių palūkanų – 9-10%. Jie tinka, kai staiga prireikia pinigų nenumatytoms išlaidoms.

Vartojamosios paskolos. Tokia paskolų rūšis, kurias teikia visi Lietuvos bankai, kreditų unijos ir greitųjų kreditų bendrovės. Šios paskolos skirtos šeimos ūkinėms ir individualioms reikmėms. Vartojamųjų kreditų sumos kur kas didesnės, nei greitųjų, ir grąžinimo laikotarpis taip pat ilgesnis (10 metų ir daugiau).

Verslo ir būsto paskolos. Šios paskolos nesiskiria nuo vartojamųjų kreditų – jų sumos bei grąžinimo terminai panašūs. Vienintelis skirtumas yra tas, kad verslo ir būsto paskolos skirtos išskirtinai verslo kūrimo ar būsto įsigijimo išlaidoms padengti. Individualioms ar ūkinėms reikmėms šio kredito naudoti negalima – taip nurodo paskolų sutartys bei įstatymai.

Kad ir kokią paskolą nuspręstumėte imti, visuomet įvertinkite savo galimybes laiku ją grąžinti, antraip bus pradėti skaičiuoti delspinigiai, kurie gali įklampinti į dar didesnes finansines problemas. Kruopščiai išanalizuokite savo ateities planus, perspektyvas ir planuojamas gauti pajamas – prisiverskite galvoti realistiškai, o ne optimistiškai savo finansinių galimybių atžvilgiu.

1 comment / Add your comment below

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *